آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26372
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1392 10:39
تعداد بازدید : 481

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

مشکلات اینترنت ربطی به انتخابات ندارد

رییس سازمان فناوری اطلاعات در پاسخ به برخی شبهات که اختلالات اخیر اینترنت را به نزدیک شدن به زمان انتخابات ربط می دهند، گفت: پارامترهای متعددی در سرعت اینترنت دخیل است و نزدیک شدن زمان انتخابات هیچ نقشی در کاهش سرعت نخواهد داشت.

 

ایسنا- علی حکیم جوادی گفت: در بررسی سرعت اینترنت لازم است پارامتراهای مختلفی مورد بررسی قرار گیرد و باید توجه داشت در گذشته هم گاه در ارایه سرویس‌ها و خدمات مشکلاتی از سوی ارایه‌کنندگان اینترنت ایجاد می‌شد و اکنون نمی‌توان نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات را دلیل این موضوع دانست.
معاون وزیر ICT همچنین با بیان این مطلب که در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در کشور به سرعت در حال رشد است گفت: آمارهای جهانی هم رشد ایران در این زمینه را مورد تایید قرار می‌دهد. اکنون تعداد سایت‌های ir .که در دنیا ثبت می‌شوند، نسبت به سایر کشورها به مراتب بالاتر است و این موضوع گویای آن است که تعداد کاربران ما با رشد مواجه است.
 تعداد سایت‌های ir. از مرز 360 هزار سایت گذشت
حکیم جوادی گفت: اکنون سایت‌های .ir از مرز 360 هزار سایت گذشته است و این موضوع گویای این است که تعداد متقاضیان اینترنت در حال افزایش است.
وی افزود: اکنون خدمات فنی هم به نسبت بیشتر شده و اگر قرار باشد این موضوع مورد توجه قرار نگیرد، قطعا  روی سرویسی که به مردم داده می‌شود اثر خواهد گذاشت.
 زیرساخت ها هیچ مشکلی ندارد
رییس سازمان فناوری اطلاعات در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره حقوق کاربران گفت: در ماده 46 به تضمین سطح خدمات اشاره شده که باید حتما هرچه سریع‌تر این موضوع مورد توجه قرار گیرد تا به این ترتیب فردی که سرویسی می‌گیرد از تضمین ثبت خدمات
برخوردار شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بخشی در مرکز متما به سنجش کیفیت خدمات شرکت‌های اینترنتی اختصاص داده شده است گفت: لازم است که این موارد مورد توجه بیشتری قرار گیرند چراکه اکنون به لحاظ زیرساختی آنچه به وزارت ارتباطات برمی‌گردد مشکلی ندارد و چه از نظر اینترنت و چه از نظر اینترانت، سرویس‌ها مرتب در حال بهبود است و به نوعی پهنای باند در حال گسترش محسوب می‌شود.
حکیم جوادی در پایان با تاکید مجدد بر اینکه لازم است به سطح خدماتی که ارایه می‌شوند توجه بیشتری صورت بگیرد، گفت: در حال حاضر با توجه به تسلطی که در وزارت ارتباطات وجود دارد به خصوص زیرساخت‌ها، از نظر علمی و فنی از وضعیت خوبی برخوردار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :