آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26341
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 11:16
تعداد بازدید : 513

معجزه انتخابات

انتخابات ریاست جمهوری خیلی دور نیست. کمتر از دو ماه دیگر. در هفته های اخیر افراد بسیاری از اصولگرایان و اصلاح طلبان و حتی برخی هواداران دولت برای حضور در صحنه انتخابات احساس وظیفه کرده اند و هر یک به شیوه ای اعلام کاندیداتوری می کنند.

 

بهنام صابر نعمتی

 نامزدهای احتمالی انتخابات که پیش از این، روزه سکوت گرفته بودند و در برابر وضعیت اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاست خارجی دم نمی‌زدند و تنها نظاره‌گر بدتر شدن وضعیت و بیشتر شدن فشار بر مردم بودند، این روزها به سخنورانی صاحب سبک تبدیل شد ه‌اند و با تندترین انتقادها برنامه‌های اجرا شده در دولت احمدی‌نژاد را زیر سوال می‌برند.
 این روزها راحت‌ترین کار تاختن به احمدی‌نژاد و اطرافیانش است. اما موضوع برنامه‌های اجرا شده در دولت‌های نهم و دهم نیست، چرا که وضعیت کنونی دولت نشان می‌دهد که این سیاست‌ها تا چه حد به سود یا ضرر کشور بوده‌اند.
نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، اظهار نظر و انتقاد توسط افرادی است که تا چند هفته پیش در مواجهه با مشکلات جاری کشور نا بینا بودند. اما گویا این عده با معجزه‌ای بینا شده‌اند و مشکلاتی را که در چند سال گذشته کمر مردم را خم کرده،
 می‌بینند.
قدرت و صندلی ریاست جمهوری این روزها آنچنان معجزه‌ای کرده است که حاذق‌ترین پزشک‌های چشم هم از انجام آن عاجز هستند. اما بعد از انتخابات چه؟ تکلیف مردم چه خواهد شد؟ منتقدان باز سکوت خواهند کرد؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :