آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26334
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 11:9
تعداد بازدید : 975

در اولین دور از جایزه رسانه‌های اجتماعی بیروت 2013

برترین کاربران توییتر و فیس بوک لبنانی جایزه گرفتند

اولین جایزه رسانه های اجتماعی بیروت 2013 هفته گذشته با حضور مقامات دولتی به برترین فعالان رسانه های اجتماعی و وبلاگ نویسان لبنانی اهدا شد.

 

فناوران- در مراسمی که روز سه شنبه هفته گذشته در بیروت برگزار شد، پس از یک رقابت تنگاتنگ به رای داوران و مردم برترین فعالان رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ نویسان لبنانی انتخاب و معرفی شدند. این اولین بار است که  در یک کشور عربی، با وجود کشمکش‌های سیاسی و جنگ‌های داخلی و حساسیت‌هایی که نسبت به استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای اطلاع رسانی توسط کاربران وجود دارد، کاربران آنلاین، تولید کنندگان محتوا، وبلاگ‌نویسان و کاربران رسانه‌های اجتماعی به همت دولت دور هم جمع می‌شوند و به کاربرانی که در توییتر و فیس بوک فعالیت موثر دارند جایزه اهدا می‌شود. توماس فلیچر، سفیر انگلیس در لبنان در مراسم اختتامیه «جایزه رسانه‌های اجتماعی بیروت 2013» گفت: قوی‌ترین سلاح در خاورمیانه گاز شیمیایی یا سلاح هسته‌ای نیست، اینجا قوی‌ترین سلاح گوشی هوشمند شماست. فلیچر یکی از داوران این رقابت‌ها بود. از جمله دیگر داوران می‌توان به وزیر مخابرات لبنان، صاحبان کسب و کار، اساتید دانشگاه و برخی از وبلاگ‌نویسان اشاره کرد.
محور جایزه رسانه‌های اجتماعی بیروت   www.smabeirut.com « شهروند دیجیتال» بود که کاربران برای استفاده مناسب از ابزارهای انلاین و رسانه های اجتماعی برای رونق دادن وگسترش کسب و کار تشویق شوند. وزیر مخابرات لبنان پیش از برگزاری مراسم اختتامیه در نشست خبری گفت: من می‌خواهم همه تولید کننده گان لبنانی را به کار و سرمایه گذاری در اقتصاد دیجیتال  لبنان تشویق کنم.
در بخشی از پیامی که وی برای مراسم اختتامیه اولین جایزه رسانه‌های اجتماعی بیروت 2013 فرستاده بود، آمده: شما می‌توانید جهان را تغییر دهید. شما می‌توانید لبنان را تغییر دهید.
در این رقابت ها 32 گروه  به  رقابت پرداختند که از جمله آنها می‌توان به وبلاگ‌های برتر، بهترین‌های رسانه‌های اجتماعی، بهترین کاربر توییتر و بهترین استارتاپ در رسانه های اجتماعی، بهترین توسعه دهنده کسب و کار در اینترنت اشاره کرد. گفتنی است برخی از منتخبان این رقابت ها از سیاستمداران سرشناس، گروه های موسیقی مشهور و محبوب‌ترین افراد انلاین بودند.
در بین برنده‌ها نام وزیر داخلی سابق لبنان دیده می‌شود که به عنوان بهترین سیاستمدار لبنانی عضو در شبکه‌های اجتماعی (کاربر توییتر) شناخته شد. او که Ziad Baroud نام دارد هنگام دریافت جایزه خود گفت: اگر شما مجازی نباشید، واقعی هم نیستید؛ حتی در سیاست.
بر اساس انتخاب مردم و داوران Zaven به عنوان بهترین کاربر فیس بوک، Lebanese Memes به عنوان بهترین صفحه یا کمپین در فیس بوک، Anis Tabet به عنوان بهترین کاربر توییتر، Haifa Wehbe به عنوان محبوب‌ترین هنرمند در توییتر در سال 2013 شناخته شدند.
برای دسترسی به لیست برنده‌های اولین دور از جایزه رسانه‌های اجتماعی بیروت می توانید به آدرس
 www.wamda.com/2013/04/social-media-awards-beirut-honors-lebanon-bloggers-startups-celebrities  مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :