آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26327
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 10:57
تعداد بازدید : 532

شارژ گوشی با یک قاشق آب

محققان سوئدی تکنیک جدیدی ارایه کرده اند که می توان بدون نیاز به منبع الکتریسیته گوشی های موبایل را فقط به وسیله آب شارژ کرد.

 

موبنا- محققان سوئدی اعلام کرده‌اند که برای شارژ گوشی‌های موبایل نیازی به منبع الکتریسیته نیست و لازم است به آب دسترسی وجود داشته باشد.
البته آب زیادی لازم نیست فقط به اندازه یک قاشق غذاخوری آب نیاز است.
به گزارش فاکس‌نیوز، شارژرهای دستی و قابل حمل برای افرادی که در مناطق جنگی زندگی می‌کنند یا دور از شهر به کاری مشغولند و به الکتریسیته دسترسی ندارند، مناسب است.
شارژر آبی توسط تیمی از محققان موسسه فناوری KTH Royal سوئد ارایه شده و نخستین شارژری است که می تواند با استفاده از آب شور یا شیرین دستگاه‌های موبایل را شارژ کند.
این شارژر قادر است 25 تا 100 درصد ظرفیت گوشی آی‌فون را شارژ کند و از آب‌ جوی گرفته تا آب خوردن می‌توان برای شارژ گوشی‌های موبایل استفاده کرد.
تاکنون شارژرهای خورشیدی هم برای گوشی‌های موبایل ارایه شده که به موقعیت نور و خورشید بستگی دارد و شب هنگام نمی‌توان از آنها استفاده کرد. اما شارژرهای آبی با این مشکلات روبه‌رو نیستند و به اندازه یک قاشق غذاخوری می‌تواند برای شارژ گوشی کافی باشد.
این شارژرها با نام PowerTrekk ارایه شده‌اند و لازم است که به اندازه یک قاشق غذاخوری داخل محفظه آن آب ریخت، سپس درب آن را بسته و کابل یواس‌بی را به دستگاه موبایل وصل ‌کنید. به این ترتیب دستگاه شروع به آزاد کردن هیدروژن کرده و این گاز با اکسیژن ترکیب می‌شود و انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود.
این دستگاه با گوشی‌های هوشمند، دوربین‌های دیجیتال، آی‌پد و GPS سازگار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :