آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26325
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 10:49
تعداد بازدید : 742

CloudTech2013

رویداد CloudTech2013 به عنوان نخستین رویداد جامع رایانش ابری و مجازی سازی در سطح کشور، 23 و 24 اردیبهشت 1392 برگزار می شود. این رویداد با بهره مندی از حضور برترین استادان و متخصصان فنی ایرانی رایانش ابری، مسلط به دانش و تخصص روز دنیا و با حضور برجسته ترین شرکت های ارایه دهنده خدمات در حوزه رایانش ابری، در شش بخش سخنرانی کلیدی، نشست مدیران، ارایه مقالات، کارگاه های تخصصی، دموی محصول و نمایشگاه تخصصی CloudTech2013 برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی‌رویداد، تغییرات جدید در راه‌حل‌ها و فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در سال‌های اخیر سرعت فزآینده‌ای به خود گرفته است و این در حالی اتفاق می‌افتد که در کشور ما نیز شتاب مناسبی برای حضور در عرصه فناوری اطلاعات مشاهده می‌شود. بررسی وضعیت موجود و درک دستگاه مختصات عصر جدید و خروج از حالت انفعالی چه در سطح حکومتی که منجر به تاسیس شورای عالی فضای مجازی شد و چه در سطح بنگاه‌های اقتصادی، متضمن نوآوری، شکوفایی و کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات شده است. حرکت‌های موفق در حوزه محتوا، همچنین انجام پروژه‌های موفق نرم‌افزاری، نشان از پتانسیل‌های فراوانی دارد که نیاز حضور در حوزه زیرساخت را در کشور ضروری کرده است. همچنین هجمه اطلاعات نامناسب و جنگ‌های سایبری توسعه حرفه‌ای و بومی‌ زیرساخت را طلب می‌کند.
چیزی که در حال حاضر خودنمایی می‌کند ضعف آشنایی مدیران و سیاست‌گذاران با نحوه مهاجرت به زیرساخت‌های بومی ‌و همچنین کمبود نفرات حرفه‌ای و توانمند در حوزه عملیاتی آن است. از این رو بر آن شدیم در کلاودتک ایران، رویدادی را طراحی کنیم که بتوانیم ضمن آگاهی بخشی و آینده نگاری در حوزه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و پردازش اطلاعات به مدیران، به اشتراک‌گذاری دانش حرفه‌ای و ناب را برای متخصصان در دستور کار قرار دهیم.
با توجه به این نکات، رویداد CloudTech2013 اهداف زیر را در حوزه رایانش ابری و مجازی‌سازی دنبال می‌کند:
  بررسی راهکارها و دستاوردهای نوین در عرصه ذخیره‌سازی اطلاعات و پردازش اطلاعات
  مورد کاوی و ارایه مدل‌های موفق بین‌المللی و نمونه‌های موفق ملی
   انتقال تجربیات در خصوص تکنولوژی‌های مجازی‌سازی و فناوری ابری ایران
   بررسی امکان استفاده از فناوری ابری در صنعت و دولت الکترونیک و مدل‌های آن
   خاص سازی دانش مختصصان
  عرضه آخرین دستاوردهای تجهیزات و دانش فنی در قالب نمایشگاه تخصصی
  ایجاد بستری برای ورود نیروهای جوان به حوزه فناوری‌های ابری
   معرفی شرکت‌های برتر در حوزه فناوری ابری در کشور
روابط عمومی‌ رویداد به فناوران اطلاعات گزارش داد این رویداد که به شکل جامع و برای ارایه به تمام بخش‌های جامعه مخاطبان طراحی شده، مورد حمایت معنوی و مالی سازمان‌های بزرگ دولتی، علمی ‌و تجاری کشور نیز قرار گرفته است. معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات رایانش ابری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از جمله حامیان معنوی و علمی‌ رویداد است. گفتنی است مذاکرات با بخش دیگری از سازمان‌ها، ارگان‌ها و مراکز دانشگاهی مرتبط نیز به نتیجه رسیده و در مراحل نهایی قرار دارد.
مدیران و کارشناسان حوزه‌های مربوط به فناوری اطلاعات و تمامی افراد درگیر با موضوعات مجازی‌سازی و رایانش ابری از جمله گروه‌های مخاطبان این رویداد بزرگ هستند که با حضور در رویداد از بخش‌های زیر بهره‌مند می‌شوند:
1. سخنرانی کلیدی دربرگیرنده سخنرانی سخنران کلیدی شامل بزرگان صنعت IT با سابقه حضور در شرکت‌های بین‌المللی است. این بخش به عنوان قسمتی از افتتاحیه رویداد و از ساعت 9 تا 12:30روز نخست رویداد برگزار خواهد شد.
2. نشست مدیران که طی دو جلسه با موضوعات زیر برگزار می‌شود:
 3. کنفرانس CloudTech2013 دربردارنده ارایه مقالات فنی و تخصصی در زمینه رایانش ابری و موضوعات مرتبط است. در این بخش موضوعات نهایی زیر برای ارایه در کنفرانس CloudTech2013 توسط هیأت علمی‌انتخاب شده است:
4. کارگاه‌های تخصصی که با طبقه‌بندی در دسته‌های نصب و راه‌اندازی، نگهداری، عیب‌یابی، طراحی، برنامه‌ریزی و غیره طراحی شده و ارایه خواهند شد. این کارگاه‌ها توسط متخصصانی که اقدام به راه‌اندازی سرویس‌های مجازی رایانش ابری کرده‌اند و تجربیات مفید و موثری در این راستا دارند ارایه خواهند شد. کارگاه‌ها با ظرفیت محدود برگزار می‌شود و موضوعات آنها عبارتند از:

 5. نمایشگاه تخصصی CloudTech2013 که در آن شرکت‌های ارایه‌دهنده محصولات و خدمات در زمینه رایانش ابری به معرفی آخرین محصولات و خدمات و همچنین ارایه آخرین دستاوردهای خود خواهند پرداخت. شرکت‌های مختلف ارایه‌دهنده محصول و همچنین متخصصان رایانش ابری در بخش‌های تبلیغاتی و آموزشی به ارایه دموی محصولات و فناوری‌های خود در حوزه مجازی‌سازی و رایانش ابری می‌پردازند.
تیم اجرایی رویداد برای تسهیل ثبت‌نام و بیشینه‌سازی بهره‌برداری شرکت‌کنندگان از بخش‌های متنوع رویداد، خدمات قابل ارایه به دو گروه مختلف مخاطبان را در قالب دو پکیج به شکل زیر طراحی کرده است:
 

شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر کارگاه‌های ذکر شده در پکیج‌های بالا، در هر تعداد از کارگاه‌های مدنظر خود نیز شرکت نمایند. برای این منظور باید به ازای هر کارگاه اضافه مبلغ 600 هزار ريال (علاوه بر مبلغ ثبت‌نام) پرداخت کنند.
ضمنا شرکت‌کنندگان در رویداد، مدرک رسمی‌ حضور با تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌های انسانی ریاست جمهوری دریافت خواهند کرد.
ضمنا اطلاعات بیشتر در خصوص زمینه‌های همکاری، همکاران علمی ‌و زمان دقیق ارایه سخنرانی‌ها و کارگاه‌ها، مشاهده کنداکتور برنامه و غیره روی وب‌سایت www.CloudTech2013.com قابل دسترسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :