آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26313
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 10:29
تعداد بازدید : 762

سایت مانیتورینگ رگولاتوری در جنوب شرق کشور راه اندازی شد

سایت های مانیتورینگ سرویس های رادیویی توسط اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای جلوگیری از تداخلات فرکانسی در منطقه جنوب شرق کشور راه اندازی شد.

 

فناوران– سایت‌های مانیتورینگ سرویس‌های رادیویی در زاهدان، کیش، چابهار و سیرجان راه‌اندازی شده است تا تمامی ‌تداخلات فرکانسی را برای رفع گزارش کند.
محسن قاسمي، سرپرست اداره‌كل تنظيم مقررات و ارتباطات راديویي منطقه جنوب شرق در این باره گفت: با راه‌اندازي سايت‌هاي مانيتورينگ سرويس‌هاي راديویي زاهدان و كيش در حال حاضر تمامي تداخلات گزارش شده در منطقه جنوب شرق پيگيري و رفع مي‌شود.
وي راه‌اندازي سايت مانيتورينگ چابهار و سيرجان، ارتقای كيفيت پوشش تلفن همراه در سه استان سيستان و بلوچستان، هرمزگان و كرمان و اجراي بهينه پروژه خدمات عمومي اجباري ارتباطات و فناوري اطلاعات -USO- در نقاط محروم را از برنامه‌هاي اداره ‌كل تنظيم مقررات و ارتباطات راديویي منطقه جنوب شرق در سال جاري عنوان كرد.
در همین حال معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازديد از اداره‌كل تنظيم مقررات و ارتباطات راديویي منطقه جنوب شرق، این منطقه را به دلیل شرایط جغرافیایی جزو مهم‌ترین مناطق کشور در حوزه ارتباطی عنوان کرد و گفت: بايد نقاط و روستاهاي فاقد ارتباط این منطقه شناسایي شده و با تدوين برنامه ويژه نسبت به اجرا و ارتقای سطح دسترسي به خدمات عمومي اجباري ارتباطات و فناوري اطلاعات -USO- در این منطقه اقدام شود.
محمدعلي فرقاني افزود: با توجه به اهميت گمركات در اشتغال و توليد ملي و نیز اختصاص درصد بالایي از ترخيص كالاها و تجهيزات حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات در منطقه جنوب شرق، ساماندهي و نظارت مستمر گمركات يكي ديگر از اولويت‌هاي سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اين منطقه است.رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بازنگري و تسهيل در شيوه‌هاي تایيد نمونه تجهيزات حوزه ICT، استفاده از تمامي ظرفيت‌هاي دفاتر پيشخوان خدمات دولت و پايش مستمر فضاي فركانسي را به عنوان برخي برنامه‌هاي سال 92 رگولاتوري در منطقه جنوب شرق برشمرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :