آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26309
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 10:24
تعداد بازدید : 810

مسابقات مقدماتی روباتیک دانش آموزی با حضور 400 تیم برگزار شد

مسابقات مقدماتی روباتیک دانش آموزی لگوی آموزشی با حضور 400 تیم دانش آموزی از سراسر کشور برگزار شد و پس از برگزاری مسابقات نهایی چهار تیم به مسابقات جهانی در اندونزی اعزام می شوند.

 

خبرگزاری فارس- علیرضا افشار مدیر پژوهش و توسعه شرکت لگوی آموزشی افزود: مسابقات مقدماتی روباتیک دانش‌آموزی در پنج سال اخیر با هدف انتخاب تیم‌های برتر اعزامی ‌به مسابقات جهانی لگوی آموزشی برگزار شده است و امسال نیز این مسابقات با حضور 400 تیم دانش‌آموزی از سراسر کشور برگزار شد.وی افزود: در نهایت پس از انتخاب گروهی از این تیم‌ها مسابقات نهایی در شهریورماه از میان برگزیدگان برگزار می‌شود و چهار تیم در آبان ماه یا آذر ماه به مسابقات جهانی در اندونزی اعزام می‌شوند.
افشار گفت: بهترین رتبه تیم‌های ایرانی در چهار سال اخیر رتبه 9 در میان 100 تیم شرکت‌کننده بوده است و از همین رو به دلیل تعداد بالای شرکت کنندگان امسال ایران چهار سهمیه شرکت کننده دارد.وی گفت: مسابقات روباتیک هر سال یک گزینه برای رقابت در نظر می‌گیرد و این موضوع به قدرت ابزار بستگی دارد. همچنین شعار حل مساله و افزایش مهارت حل مساله در میان دانش‌آموزان که شعار اصلی لگوی آموزشی است در این مسابقات اهمیت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :