آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26307
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 10:21
تعداد بازدید : 608

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تاخیر اجرای شبکه ملی اطلاعات تا پایان دولت جبران می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره به برنامه های این وزارت خانه در آخرین روزهای عمر دولت گفت: تعویق اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات را در مدت باقی مانده دولت دهم جبران خواهیم کرد.

 

خبرگزاری مهر- محمدحسن نامی ‌شبکه ملی اطلاعات را مهم‌ترین پروژه‌ای عنوان کرد که پیش از این کلید خورده و حداقل باید بخش مهمی ‌از آن تا پایان عمر دولت دهم به اتمام برسد.
وی گفت: نخستین چیزی که باید تا پایان برنامه پنجم توسعه به نتیجه برسد شبکه ملی اطلاعات یا همان اینترنت ملی است که برابر ماده 46 اجرای احکام برنامه پنجم دیده شده و خدمات تمامی ‌سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را به صورت یکپارچه و در قالب یک بستر ارتباطی ارایه خواهد داد.
نامی ‌با اشاره به خدماتی که زمینه ارایه آن در شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است، گفت: بانکداری الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، شبکه سلامت کشور، شبکه امور مالیاتی و توسعه شبکه علمی‌ کشور، شبکه آموزش، شبکه اسناد و املاک کشور از جمله خدماتی است که کلید اولیه آن در کشور زده شده و با سرعت بخشیدن به انجام آن، پیش‌بینی می‌شود در آخرین روزهای عمر دولت این پروژه‌ها به نتیجه رسیده و کاربردی شوند.
وی تحقق دولت الکترونیک را مهم‌ترین هدف اجرای شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد که در 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته آماده پاسخگویی به سازمان‌ها و شهروندان و کارکنان هستند و تاکید کرد که با اجرای دولت الکترونیک، دولت به جای سازمان محوری براساس مردم محوری حرکت می‌کند که این یکی از اقدامات مهمی ‌است که باید انجام آن تسریع شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تاکنون حدود 100 هزار نقطه اجرایی به شبکه ملی متصل شده‌اند، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه پنجم –سال 95– و با توسعه دولت الکترونیک تمامی ‌فعالیت‌های اقتصادی آموزشی خانوار از طریق شبکه ملی اطلاعات انجام شود که در این زمینه تامین پهنای باند مناسب یکی از مهم‌ترین مباحث کاری ماست.
نامی‌ در پاسخ به اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نسبت از تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه عقب‌تر است، گفت: تمامی ‌سعی این است که در این مدت باقی مانده و با تزریق بودجه، امکانات و استفاده از توان بخش خصوصی به برنامه‌های در دست انجام سرعت بخشیم.
وی افزود: تا پایان دولت دهم، باید تمامی ‌دستگاه‌های اجرایی به شبکه ملی متصل شوند و در غیر این صورت خارج از برنامه حرکت کرده‌ایم که این به ضرر توسعه کشور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمامی ‌تلاش‌مان این است که تعویق یک سال و نیم برنامه را در مدت باقی مانده دولت جبران کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :