آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26306
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 10:19
تعداد بازدید : 1120

ایمیل ایرانی چاپار نو نوار می‌شود

کاربرانchmail امکان چت می یابند

رییس هیات مدیره پست الکترونیک چاپار با بیان اینکه سرویس چت به ایمیل بومی چاپار در شش ماهه دوم امسال افزوده می شود گفت: با راه اندازی این سرویس، برای نخستین بار در ایران کاربران در فضای ایمیل بومی امکان چت کردن خواهند داشت.

 

خبرگزاری مهر- سلمان افشار با بیان اینکه نسخه جدید پست الکترونیک چاپار -chmail- با ظاهری کاملا متفاوت و مورد توجه کاربران ایرانی پیاده‌سازی می‌شود گفت: تا یک هفته آینده این ایمیل بومی‌ دو زیانه خواهد شد و نیز قابلیت تغییر پوسته - تم- در آن برای کاربر فراهم می‌شود؛ به این ترتیب کاربر می‌تواند علاوه بر تغییر پوسته محیط ایمیل خود، زبان منوهای این پست الکترونیکی را نیز به فارسی یا انگلیسی تغییر دهد.
وی با بیان اینکه پست الکترونیکی چاپار 700 هزار کاربر فعال دارد، افزود: روزانه نزدیک به یکهزار و 200 نفر عضو این ایمیل بومی ‌می‌شوند و 40 هزار نفر نیز روزانه کاربر فعال این پست الکترونیکی هستند.
افشار از افزایش حجم ظرفیت chmail خبر داد و گفت: هم‌اکنون ظرفیت پست الکترونیکی چاپار یک گیگابایت است که در سال آینده این حجم به سه برابر افزایش می‌یابد.رییس هیات مدیره پست الکترونیکی بومی ‌چاپار با بیان اینکه در حال مطالعه و امکان سنجی و برنامه‌ریزی برای افزودن سرویس‌های جدیدی همچون چت به این ایمیل بومی‌ هستیم، گفت: سرویس چت از جمله سرویس‌هایی است که از سوی کاربران درخواست شده است و پیش‌بینی می‌شود که این سرویس در نیمه دوم امسال به چاپار افزوده شود؛ براین اساس برای نخستین بار کاربران ایرانی در فضای ایمیل بومی‌ امکان چت کردن خواهند داشت.
وی درباره جایگاه پست الکترونیکی چاپار از لحاظ میزان بازدید روزانه براساس رتبه‌بندی‌های معتبر گفت: فاصله بسیار زیادی از نظر جایگاه نسبت به این سرویس با سرویس‌های مشابه وجود دارد.
افشار گفت: مشکلی در برقراری ارتباط با پست‌های الکترونیکی خارجی از طریق چاپار وجود ندارد و تنها مواقعی که ارتباطات داخلی در کشور مشکل دارد ممکن است کاربران برای ارسال ایمیل بیرون از محیط چاپار با برخی مشکلات مقطعی روبه‌رو شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :