آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26197
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1392 15:9
تعداد بازدید : 597

شرط معافیت تولید از پرداخت کارمزد خدمات

همه کالاهای صنعتی تولید داخل که تا پایان سال 1393 موفق به دریافت پروانه کاربرد نشان استاندارد ملی ایران شوند از پرداخت کارمزد خدمات به میزان شش در هزار فروش معاف می شوند.

 

ایرنا- بهمن رحمتی، معاون منابع انسانی و امور پشتیبانی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایلام با بیان این مطلب گفت: این تصمیم در راستای مصوبه شورای عالی استاندارد به منظور حمایت از تولید ملی اتخاذ شده است.
وی افزود: همچنین به منظور تشویق واحدهای تولیدی به رعایت استاندارد و به کارگیری نشان استاندارد ملی، این واحدهای تولیدی در زمان اخذ پروانه کاربرد نشان استاندارد و یا تمدید آن تنها یک میلیون ریال به جای کارمزد خدمات واحدهای مشمول استاندارد پرداخت می‌کنند.
وی با اشاره به نحوه محاسبه کارمزد خدمات کالاهای وارداتی نیز گفت: کارمزد خدمات برای تمام اقلام وارداتی مشمول استاندارد اجباری به میزان هشت در هزار ارزش فوب کالا محاسبه می‌شود.
رحمتی افزود: کارمزد واحدهایی که به طور مستقیم اقدام به واردات مواد اولیه در حد نیاز تولید خود می‌کنند مشروط بر استاندارد بودن محصول تولیدی آنها به میزان چهار در هزار ارزش فوب کالا تعیین می‌شود.
معاون اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایلام افزود: در مواردی که ترخیص کالای وارداتی بر پایه گواهی بازرسی COI معتبر صادره از سوی موسسات و شرکت‌های بازرسی دارای مجوز از سازمان ملی استاندارد ایران باشد، کارمزد خدماتی به میزان هفت در هزار مشخص شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :