آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26196
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1392 15:8
تعداد بازدید : 549

اینتل: نوت بوک های ۲۰۰ دلاری از راه می رسند

به گفته مدیر ارشد محصول اینتل، نوت بوک های لمسی ۲۰۰ دلاری به زودی از راه خواهند رسید؛ ولی اغلب این نوت بوک ها به جای استفاده از ویندوز از سیستم عامل آندرویید بهره خواهند برد.

 

تلنا- پل اوتللینی، مدیر‌عامل اینتل، هفته گذشته عنوان کرده بود که در ماه‌های آینده، رایانه‌های شخصی با صفحه‌نمایش‌های لمسی و قیمتی کمتر از ۲۰۰ دلار عرضه خواهند شد. اما او هفته قبل جزییاتی از سیستم‌عامل مورد استفاده در این دستگاه‌ها را ارایه نکرده بود. پس از آن ددی پرلماتر، معاون ارشد اجرایی محصولات اینتل، پنج‌شنبه هفته گذشته در گفت‌وگو با CNET گفت که نوت‌بوک‌های ۲۰۰ دلاری، عمدتا با سیستم‌عامل آندرویید و با استفاده از پردازنده‌های اتم عرضه خواهند شد. وی به نکته نیز اشاره کرد که قیمت رایانه‌های شخصی مبتنی بر ویندوز۸ تا حد بسیار زیادی وابسته به مایکروسافت است.‍ پرلماتر افزود: ما دارای یک تکنولوژی خوب هستیم که تعیین قیمتی بسیار مقرون به صرفه را ممکن می‌سازد. قیمت لپ‌تاپ‌های ویندوز هشتی به مایکروسافت و قیمت ویندوز۸ وابسته است. این ممکن است بیشتر از قیمت تعیین شده باشد. ما با مایکروسافت مکاتبه کرده‌ایم و زمانی که اطلاعات بیشتری در دست داشته باشیم، گزارش خود را به‌روز خواهیم کرد.
 پرلماتر جزییاتی از مشخصات فنی نوت‌بوک‌های آندروییدی مورد اشاره‌اش را اعلام نکرده و به نظر می‌رسد که این نوت‌بوک‌ها از گروه دستگاه‌های تبدیل شونده خواهند بود. همچنین او اعلام کرده است که انتظار دارد بازار رایانه در نیمه دوم سال، شاهد رشد خوبی باشد و با ادامه این روند در سال ۲۰۱۴، شاهد عرضه محصولات جدید باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :