آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26185
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1392 14:56
تعداد بازدید : 459

تالیا و جشن بی صدای ارتقا به نسل 3

تالیا دیگر آن پیمانکار پرسروصدای سال های اول راه اندازی نیست. پیمانکاری که خوب شروع کرد و حالا دیگر از وضعیت اش خبری در دست نیست.

 

دانیال رمضانی

اما  این اپراتور آرام در یک سال اخیر تحولات مهمی را پشت سر گذاشته که اتفاقا تا حدودی از دید رسانه‌ها نیز مخفی مانده است.
در نخستین خبر پیرامون تالیا در سال گذشته آمده بود: به دنبال تمدید قرارداد 10 ساله تالیا، این شرکت متولی بهره‌برداری از شبکه تلفن‌همراه روستایی (WLL) نیز شد.
بر این اساس انتظار می‌رود که به زودی تمامی روستاها و راه‌های منتهی به آنها به شبکه تالیا متصل شده و به این ترتیب پوشش این اپراتور کشوری شود. خبری که برای مشترکان تالیا خوشایند خواهد بود به نحوی که بسیاری سال 92 را سال خوب برای مشترکان تالیا می‌دانند.
اما در حالی که تالیا خبر  مذکور  را چندان در رسانه‌ها پررنگ و منعکس نکرده بود،  خبر دیگری درباره تالیا مخابره شد. البته این خبر نیز از شرکت تالیا به بیرون درز نکرد بلکه این بار مدیرعامل شرکت مخابرات کرمان بود که خبر مهم ارایه خدمات نسل سه از سوی تالیا را اعلام کرد.
به گفته وی سیم‌کارت‌های تالیا ماه جاری در کرمان توزیع می‌شود و به ‌زودی سومین نسل تلفن همراه در این استان زنگ می‌خورد. به این ترتیب مشاهده می‌شود که تالیا بسترهای ارتباطی برای ارایه خدمات پیشرفته را از مدت‌ها قبل فراهم کرده بی‌آنکه کسی در جریان این تحولات باشد.
لذا در شرایطی که اپراتورهای اول و ایرانسل در گیر و دار ورود به کورس رقابت با رایتل و اتمام دوره انحصار این اپراتور هستند، تالیا بی‌سر و صدا جشن ارتقا به نسل سه خود را هم برگزار کرده و به زودی اقدام به واگذاری سیم‌کارت‌های خود نیز می‌کند.
به هر حال مشخص نیست سیاست سکوت تالیا در موارد مذکور چیست اما جای رسانه‌ها در بهره‌برداری از خدمات نسل سه و جشن ارتقای این اپراتور خالی بود.
منبع : موبنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :