آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26178
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1392 14:47
تعداد بازدید : 576

صدور مجوز ساخت برای بازی ایرانی

بازی رایانه ای «مردان خدا، پرواز عشق» با موضوع دفاع مقدس مجوز ساخت دریافت کرد.

 

فناوران- شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای یک بازی جدید با موضوع سیاسی ارزشی پروانه ساخت صادر کرد.
این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه‌ای «مردان خدا، پرواز عشق» به نویسندگی عماد رحمانی برای موسسه رسانا شکوه کویر طراح این بازی، مجوز تولید صادر کرد.
نوع داستان بازی تالیفی با نگاه به اسناد هشت سال دفاع مقدس زندگینامه شهیدان پرواز دوران، شیرودی و بابایی و در سبک اکشن سوم شخص و شبیه‌سازی نبردهای هوایی است که گیم‌پلی‌های اصلی و جنبه هنری بازی از شاخص‌های آن محسوب می‌شود.
گیم‌پلی‌های اصلی این بازی تلفیقی از طرح و نقشه مسیر پرواز در آسمان کوهستان‌های ایران و بغداد است و پرواز صحیح در نحوه هدایت انواع جنگنده‌های ارتش ایران روی خط آبی و خشکی در راستای تخریب مهمات و مخفیگاه‌های دشمن و همچنین خنثی کردن پیشروی نیروهای بعثی در عملیات‌های آزاد و وابسته، از شمال غرب تا جنوب غرب کشور را در بر می‌گیرد.
این بازی جهشی در ایجاد جلوه‌های بصری و درگیری‌های هوایی در سبک شبیه‌ساز پرواز‌های جنگی بوده که کارگردانی نبردها و مبارزه‌های هوا به هوا بر اساس اسناد و تصاویر واقعی بوده و در نبردهای هوا به زمین از فیلم‌های روز دنیا ایده اجرایی گرفته شده است.
بازی رایانه‌ای مردان خدا پرواز عشق، دارای گرافیک سه بعدی بوده  و موتور گرافیکی مورد استفاده در آن Unity 3D است.
گفتنی است صدور پروانه ساخت بازی‌های رایانه‌ای صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی بوده و تایید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست و بر این اساس پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.
متقاضیان دریافت پروانه تولید بازی‌های رایانه‌ای باید به وب‌سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نشانی www.ebazi.org مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :