آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26174
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1392 14:39
تعداد بازدید : 712

توضیح ارتباطات سیار ایران درباره پیامک کارکرد فروردین ماه:

پرداخت قبض یک ماهه« همراه اول » الزامی نیست

در حالی که کاربران خط وط دایمی همراه اول به تازگی قبض های ماه های بهمن ماه و اسفند ماه خود را پرداخت کرده اند، پیامکی به دست آنها رسیده و در قالب آن میزان کارکرد سیم کارت آنها در فروردین ماه اعلام شده که این موضوع سوالات متعددی برای مشترکان ایجاد کرده است.

 

ایسنا- علی حمیدی، مدیرکل امور مشترکان همراه اول در این خصوص گفت: پیش از این برخی از مشترکان ما خواهان آن بودند که کارکرد آنها به صورت ماهانه اعلام شود تا بتوانند هزینه‌های خود را مدیریت کنند. در همین راستا ما این موضوع را در جلسات متعدد بررسی کردیم و در نهایت پس از آماده‌سازی سیستم که اتفاقا اقدامی به نسبت وقت گیر بود توانستیم این طرح را عملیاتی کنیم. حمیدی با بیان اینکه این طرح پیش از این در شهرستان کرج به صورت آزمایشی اجرا شده و مشترکان از آن استقبال خوبی کرده‌اند، گفت: از آنجا که شیوه پرداخت قبض‌ها به شکل یک ماه در میان، گاهی مشکلاتی برای کاربران ایجاد می‌کرد، از این پس به صورت ماهانه میزان کارکرد کاربران را به اطلاع آنها خواهیم رساند. وی گفت: البته کاربران ملزم به پرداخت این قبض‌ها به صورت ماهانه نخواهند بود و می‌توانند همانند گذشته به شکل یک ماه در میان پس از صدور قبض‌ها هزینه‌های خود را پرداخت کنند و ما هیچ تغییری در رویه قطعی خطوط همراه اول نخواهیم داشت. مدیرکل امور مشترکان همراه اول افزود: همانند گذشته هر گاه که میزان مکالمه کاربران به حدود 80 درصد ودیعه آنها برسد به آنها اخطار داده خواهد شد و خط آنها یک طرفه می‌شود. حمیدی گفت: در پیامک‌هایی که برای کاربران ارسال شده است این‌گونه ذکر شده که کاربران 72 ساعت فرصت دارند مبلغ اعلام شده را پرداخت کنند تا در این شرایط بتوانند از طرح‌های تشویقی همراه اول بهره‌مند شوند. وی گفت:‌ اگر افراد در این مدت قبض‌های خود را پرداخت کنند می‌توانند از طرح‌های تشویقی که شامل بهره‌مندی از 25 تا 300 پیامک رایگان است بهره‌مند شوند. مدیرکل امور مشترکان همراه اول در خصوص اینکه تعداد پیامک‌های تشویقی بر چه اساس تعریف می‌شود گفت: با توجه به مبلغ کارکرد و تقدم و تاخری که در پرداخت این قبض‌ها وجود دارد، پیامک‌های تشویقی به کاربران تعلق خواهد گرفت.
وی افزود: در حال حاضر در اکثر کشورهای دنیا سیستم دریافت وصولات اپراتورها به صورت ماهانه تعریف شده و در همراه اول هم منعی در این راستا وجود ندارد. گفتنی است، پیش از این صورت‌حساب‌های مشترکان همراه اول در شش دوره برای آنها ارسال می‌شد و در هر قبض کارکرد دو ماهه آنها اعلام شده و مشترکان به پرداخت این مبلغ ملزم می‌شدند اما از این پس قرار بر آن است که به صورت ماهانه نیز رقم صورت حساب کاربران برای آنها پیامک شود تا کاربران از هزینه‌ هر ماه خود مطلع شوند البته کاربران همراه اول می‌توانند به صورت یک ماه در میان و به همان روال سابق قبض‌های خود را پرداخت کنند. همان‌طور که پیش از این هم زمانی که میزان کارکرد مشترکی از رقم ودیعه سیم‌کارت او بالا می‌رفت به او اطلاع داده می‌شد و در صورت عدم پرداخت صورت حساب تلفن او یک طرفه می‌شد؛ اکنون هم همین وضعیت حاکم است و اگر کاربری پس از دوره یک ماهه بیش از میزان ودیعه خود با تلفن همراهش صحبت کرده باشد، خط او به حالت یک طرفه در خواهد آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :