آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26128
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1392 12:23
تعداد بازدید : 368

Siri برای رانندگان خطرناک است

در حالی که برنامه های متعددی برای استفاده رانندگان از تلفن همراه در حین رانندگی ارایه شده، اما کارشناسان معتقدند این برنامه ها نیز باعث گیجی و حواس پرتی رانندگان می شود.

موبنا- تاکنون برنامه‌هایی همچون Siri برای گوشی‌های آیفون و مبتنی بر آندرویید ارایه شده که به کاربر امکان می‌دهد هنگام رانندگی پیام‌های صوتی را به متن تبدیل کند.
بر این اساس کارشناسان می‌گویند این برنامه‌ها نیز باعث می‌شود که زمان عکس‌العمل راننده نسبت به شرایط کند شود.
بر اساس گزارش سازمان حمل‌و‌نقل در آمریکا، بیشتر افرادی که در حین رانندگی به دلیل استفاده از گوشی تلفن همراه تصادف می‌کنند، در نتیجه کاربرد پیامک است، زیرا حتی استفاده از سرویس تبدیل صوت به متن هم بخشی از مغز و حواس راننده را درگیر می‌کند و باعث حواس‌پرتی و دور شدن چشم از جاده می‌شود.
همچنین به دلیل اینکه این برنامه‌ها قدرت تشخیص تایپ درست یا غلط را ندارد، لازم است راننده توجه بیشتری به متن داشته و کلمات اشتباه را اصلاح کند.
همچنین دستورات صوتی نیاز به تمرکز بیشتری دارد که کلمات درست ادا شوند. بنابراین در موارد زیادی باعث حواس‌پرتی و گیجی راننده می‌شوند.
به گفته کارشناسان حتی استفاده از هندزفری هم باعث حواس‌پرتی رانندگان می‌شود. زیرا استفاده از هندزفری و بلندگو در اتومبیل باعث برهم زدن سکوت می‌شود، بنابراین امنیت کاذبی در اتومبیل ایجاد می‌شود که بسیار خطرناک است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :