آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26124
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1392 12:18
تعداد بازدید : 327

شارژ ذغالی موبایل

دانشمندان مرکز Point Source Power در تلاشند طرح شارژ تلفن همراه به کمک ذغال چوب را با استفاده از دستگاه جدیدی به نام VOTO عملی کند.

خبرگزاری فارس- کارشناسان در تلاشند برای میلیون‌ها ساکن کره زمین که به انرژی الکتریسیته دسترسی ندارند این امکان را فراهم کنند تا با استفاده از ذغال چوب، انرژی مورد نیاز تلفن‌های همراه را تامین کنند.
دانشمندان مرکز Point Source Power از فناوری سلول‌های سوختی استفاده می‌کنند تا بتوانند انرژی مورد نیاز دستگاه‌های الکترونیکی را تامین کنند. در تصویر ویدیویی که از سوی این گروه تحقیقاتی منتشر شده، نشان داده می‌شود که از یک مشغل بوتانی برای گرم کردن یک سلول سوختی که به اندازه یک سکه نیکلی ساخته شده است، استفاده می‌شود و دمای آن را به 700 درجه سلسیوس می‌رساند.
زمانی که دستگاه در دمای مناسب قرار می‌گیرد، چراغ‌های LED متصل شده به آن به صورت خودکار روشن می‌شوند.
اگرچه در کشورهای توسعه یافته این چنین مشعل‌هایی وجود ندارد و همه کاربران به برق دسترسی دارند، اما این روش برای میلیون‌ها نفر که از این انرژی محروم هستند بسیار کاربردی خواهد بود.
این طور که آمارها نشان می‌دهد، در حال حاضر بیش از 5/1 میلیارد نفر روی کره زمین در خانه‌های خود به انرژی الکتریسیته دسترسی ندارند.
از بین این 5/1 میلیارد نفر، آنهایی که صاحب تلفن‌همراه هستند معمولا مجبورند مسافت زیادی را پشت‌سر بگذارند تا به نزدیک‌ترین شهر برسند و بتوانند در آنجا تلفن‌همراه خود را شارژ کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :