fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 2612
  تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:57
  تعداد بازدید : 379

  راه اندازی سایت های سبز موبایل با استفاده از انرژی ترکیبی

  اولین سایت های سبز تلفن همراه با استفاده از انرژی ترکیبی توسط اپراتور دوم موبایل در کشور ایجاد می شود.

  مهر- انرژی‌های ترکیبی مانند انرژی‌های خورشیدی و بادی برای جلوگیری از اتلاف انرژی در ایجاد سایتهای تلفن همراه در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد که براین اساس اپراتور ایرانسل نسبت به راه‌اندازی اولین سایت‌های دوستدار محیط زیست اقدام کرده است.
  هم اکنون تمامی سایت‌های تلفن همراه قبل از راه‌اندازی به لحاظ بی‌ضرر بودن تشعشعات مورد تایید سازمان انرژی اتمی قرار می‌گیرند و براین اساس تمام سایت‌های موبایل تحت استانداردها و نظارت سازمان انرژی اتمی راه‌اندازی
   می‌شوند.
   اپراتور ایرانسل اعلام کرده که با استفاده از انرژی ترکیبی در راه‌اندازی سایت‌های موبایل قصد دارد سهم خود را از حفظ محیط زیست افزایش دهد. این در حالی است که طبق اعلام این اپراتور میزان تشعشعاتی که از سایت‌های این شبکه ساطع می‌شود، بین یک صدم تا یک پانصدم حد مجاز است.
   هم اکنون اپراتور ایرانسل با مراجع ذی‌صلاح در مورد اثبات بی‌‌ضرر بودن آنتن‌های موبایل همکاری‌های مستقیمی دارد به نحوی که در این باره توافق‌نامه‌‌ای با دانشگاه علم و صنعت به امضا رسانده تا از سایت‌های ایرانسل به صورت اتفاقی نمونه‌‌برداری و اندازه‌گیری کرده تا استاندارد بودن این تشعشعات اثبات شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :