آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26113
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1392 12:4
تعداد بازدید : 541

توليد هفت هزار و 800 محتواي الكترونيكي در شبكه ملي يادگيري

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با تلاش های صورت گرفته هفت هزار و 800 محتوای الکترونیکی در قالب شبکه ملی یادگیری تولید و به منظور ارایه به متقاضیان، در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

خبرگزاری مهر- علی حکیم‌جوادی گفت: یکی از اهداف پیش‌بینی شده در برنامه پنجم توسعه کشور، ارایه 30 درصد آموزش‌ها به صورت الکترونیکی است که در همین راستا، طرح شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور از سوی وزارت ارتباطات در حال پیاده‌سازی است.
وی در خصوص استفاده از شبکه ملی یادگیری در سطوح مختلف آموزشی در کشورمان افزود: هدف از اجرا و بهره‌برداری از این شبکه، اشاعه دانش و کاستن از شکاف دسترسی به منابع علمی و آموزشی میان سطوح مختلف جامعه و نیز تضمین برابری دسترسی به علوم و فناوری است.
حکیم‌جوادی گفت: شبکه ملی یادگیری در ایران، سه سطح آموزش در مدارس، آموزش عالی و نیز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را پوشش می‌دهد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه حمایت از تولید محتواهای فرهنگی، آموزشی، مهارتی و تخصصی از جمله اقدام‌های صورت گرفته در زمینه ایجاد شبکه یادگیری الکترونیکی است گفت: این محتواها با به‌کارگیری آخرین فناوری‌های موجود تولید شده و به صورت رایگان از طریق شبکه ملی اطلاعات در اختیار تمامی متقاضیان قرار می گیرد.
وی افزود: این تلاش‌ها با همکاری وزارت آموزش و پرورش و در راستای گسترش عدالت و فراهم آوردن شرایط یکسان برای تمامی مردم به منظور دستیابی به امکانات آموزشی، پیاده‌سازی می‌شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان موفقیت‌های کشورمان در عرصه هوشمندسازی مدارس و استفاده از فناوری‌های نوین برای تحقق شعار «هر خانه، یک کلاس درس» گفت: تاکنون بیش از 50 هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند که این امر یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کشور در عرصه آموزش و پرورش
است.
وی گفت: از دیگر دستاوردهای این حوزه می‌توان به تجهیز و تحویل بیش از یکهزار و 600 آزمایشگاه فناوری اطلاعات در مدارس کشور با هدف توزیع عدالت آموزشی و در قالب پایلوت دولت الکترونیکی، اشاره کرد؛ در همین راستا، برخی از دستاوردهای وزارت ارتباطات در حوزه پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی یادگیری و آموزش الکترونیکی، در نمایشگاه «فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش» عرضه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :