آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26108
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1392 11:56
تعداد بازدید : 566

مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای:

سهم بازار بازی های رایانه ای داخلی فقط 10 درصد است

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‏های رایانه‏ای، سرمایه گذاری و اختصاص بودجه مناسب به صنعت گیم را اساسی خواند و گفت: اکنون سهم بازار بازی‏های داخلی تنها 10 درصد و 90 درصد متعلق به تولیدات خارجی است، دلیل روشن و قانع کننده آن گرافیک بالا و ارزان تر بودن این بازی‏ها نسبت به محصولات داخلی است.

خبرگزاری مهر- بهروز مینایی افزود: با بودجه بسیار کمی ‌که به این عرصه داده می‌شود، نمی‌توان به تولید بازی با تکنیک بالا پرداخت.
وی درباره بودجه بسیار اندک حوزه بازی‏های رایانه‏ای گفت: با این بودجه مختصر نمی‌شود به تولید بازی با گرافیک بالا که نیازمند وقت و هزینه بالاتری است، پرداخت.
مینایی از رعایت نکردن قانون «کپی رایت» در کشور به عنوان معضل اساسی در عرصه گیم یاد کرد و گفت: رعایت نشدن قانون یادشده قیمت بازی‏های خارجی را در بازار به نصف کاهش داده است.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‏های رایانه‌ای گفت: اگر برای بازی‏های خارجی تعرفه‌ای در نظر گرفته و از عرضه غیرقانونی این قبیل محصولات جلوگیری شود، گام موثری در پیشرفت و توسعه صنعت داخلی گیم برداشته می‌شود.
وی گفت: نباید پیشرفت و توسعه صنعت داخلی گیم را با توجه به جوان بودن آن در کشور نادیده گرفت چراکه بازی‏های ایرانی که از استاندارد معقول برخوردار بوده به بازارهای جهانی راه یافته و مخاطب خود را پیدا کرده است.
مینایی حمایت جدی از فعالان عرصه گیم را برای تداوم توفیق‌های به وجود آمده ضروری دانست و بر ارتقای سطح اعتبارات بودجه‌ای و سرمایه‌گذاری در این بخش تاکید کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :