آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26107
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1392 11:55
تعداد بازدید : 467

سرعت GPRS همراه اول به بالاترین حد می رسد

معاون نظارت و مدیریت شبکه همراه اول از افزایش متوسط سرعت GPRS به 91 Kbps و رفع مشکل دسترسی برخی سایت ها از جمله ایمیل و کاهش قطعی اینترنت خبر داده است.

ایسنا- سرعت GPRS همراه اول در شش ماه آینده به بالاترین حد در نسل 75/2 تلفن همراه می‌رسد، این موضوع را معاون همراه اول گفته و با اشاره به افزایش میانگین سرعت GPRS همراه اول از زیر 80 کیلوبیت بر ثانیه به 91 کیلوبیت بر ثانیه، تاکید کرده که در شرایط مناسب سرعت به 128 کیلوبیت در ثانیه نیز می‌رسد.
به گفته حریری در فناوری نسل فعلی همراه اول قابلیت بیش از سرعت 128 Kbps وجود ندارد و رسیدن به سرعت بالای 100 Kbps به واقع مشترکان را راضی می‌کند.
او همچنین از کاهش شکایات مردمی از نواقص GPRS همراه اول، رفع مشکل دسترسی به برخی سایت‌ها از جمله سرویس ایمیل، کاهش قطع و وصلی GPRS و افزایش پایداری ارتباط مشترک با اینترنت سخن گفت و افزود: GPRS به دو بخش core و رادیویی تقسیم می‌شود. در گام نخست ارتقای سرویس GPRS تصمیم به نوسازی بخش core شبکه گرفته شد و به این ترتیب عملیات نوسازی سوییچ‌های شبکه بخش core و افزایش ظرفیت در این بخش در دستور کار قرار گرفت.به گفته وی به این ترتیب پروژه‌ ارتقای سرویس GPRS همراه اول از سال 90 و از بخش core شبکه آغاز شد و تجهیزات لازم خریداری شد. از اواخر تابستان 91 نیز توانستیم شبکه را برای ورود تجهیزات جدید در بخش core آماده کنیم.حریری گفت: هر سرویس مخابراتی با سه شاخص اصلی «دسترسی»، «ظرفیت» و «پایداری» ارزیابی می‌شود که با انجام عملیات ارتقای اخیر در سرویس GPRS این سه شاخص افزایش چشم‌گیری یافته است.وی در خصوص مرحله‌ سوم و بهینه‌سازی بخش رادیویی GPRS گفت: عملیات بهینه‌سازی شبکه رادیویی GPRS همراه اول پس از اتصال 50 درصد باقی‌مانده تجهیزات رادیویی به core آغاز خواهد شد.معاون نظارت و مدیریت شبکه همراه اول گفت: انجام عملیات بهینه‌سازی دراز‌مدت خواهد بود، اما با توجه به تشدید حساسیت هیات مدیره همراه اول بر موضوع GPRS پیش‌بینی می‌کنیم پس از چهار تا شش ماه آینده خروجی خوبی در رابطه با بهبود سرویس GPRS همراه اول حاصل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :