آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2610
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:54
تعداد بازدید : 588

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تعاونی های دانش بنیان با مشکل ناپختگی طرح ها مواجه هستند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حضور جدی ایران در کنفرانس بین المللی بانکوک گفت: شرکت های تعاونی دانش بنیان با هدف جذب مشارکت نخبگان و دانش پژوهان در فعالیت های اقتصادی با مشکل ناپختگی طرح ها مواجه هستند که رفع این مشکل باید در اولویت قرار گیرد.

 فارس- غلامحسین حسینی‌نیا با اشاره به تشکیل کنفرانس وزرای تعاون در بانکوک اظهار داشت: طی روزهای هشتم تا یازدهم اسفند ماه جاری تمامی وزرای تعاون از سراسر جهان در کنفرانس بین‌المللی تعاون در بانکوک گرد هم خواهند آمد.
وی ادامه داد: در این کنفرانس عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در تعاون را با موضوع نقش تعاون در اقتصاد ملی ایران طرح و تشریح خواهد کرد.
وی گفت: بر اساس آمادگی اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون تلاش‌ها در جهت تحقق برنامه‌هایی نظیر برپایی نمایشگاه‌ بین‌المللی توانمندی‌های بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران و تهیه دانشنامه تعاون در سال 2012 “سال تعاون” ادامه خواهد داشت.
وی تاکید کرد: در بحث غربالگری تعاون و نظام‌مند کردن تشکیل، راه‌اندازی و فعالیت‌ تعاونی‌ها، بخش دولتی تعاون در تعامل با مرکز آمار ایران سرشماری تعاونی‌ها را در دستور کار دارد که البته مراحل مقدماتی “فازهای اول و دوم”  آن نهایی شده و وارد فاز نهایی در این زمینه شده‌ایم.حسینی‌نیا با اشاره به اینکه با تطبیق نتایج حاصله از سرشماری‌ها و اطلاعات موجود در سامانه‌های نظارتی “فاز سوم و نهایی” این طرح هم کامل خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این رابطه استفاده از ظرفیت‌های نظارتی و مدیریتی اتحادیه‌ها در اولویت برنامه‌ها و اهداف است ضمن آنکه سبب ارتباط نزدیک‌تر بین اتحادیه‌ها با هم و اتحادیه‌ها با تعاونی‌ها هم می‌شود.وی تاکید کرد: در مورد تعاونی‌های دانش بنیان، کارگروهی متشکل از وزارت تعاون، بانک توسعه تعاون، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری امور مربوطه را پیگیری  می کند و در این زمینه تمهیدات سیاستی و اجرایی را در دستور کار دارند.
وی خاطرنشان کرد: البته اکثر طرح‌هایی که توسط این تعاونی‌ها به مسوولان امر ارایه شده است هنوز از پختگی لازم برخوردار نیستند و توجیه اقتصادی و اجرایی و نیز ضمانتی را ندارند بنابراین علاقه‌مندان به فعالیت در تعاونی‌های دانش بنیان باید با درایت و دقت نظر بیشتری در این حوزه ورود کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور تعاون با اشاره به اینکه تسهیلات حمایتی از تعاونی‌های دانش بنیان افزایش یافته است، گفت: از موقعیت پیش آمده باید بهترین و بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم هر چند به نظر می‌رسد در این خصوص نیاز به تشکیل جلسات و کلاس‌های آموزشی و کارورزی داریم.
وی تلفیق دانش، تخصص و ثروت را نقطه کور در به نتیجه‌ رسیدن شرکت‌های تعاونی دانش بنیان دانست و تاکید کرد: فاصله بین دانش و تخصص و تفکرهای اقتصادی باید پر شود تا بتوانیم طرح‌های جامع و اجرایی عملی و کاربردی توام با توجیه اقتصادی ارایه کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :