آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2609
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:51
تعداد بازدید : 421

رییس پيشين اتاق بازرگاني تهران:

بخش خصوصي باید از قيود دولتي آزاد باشد

سياستمداران براي اجراي سياست هاي داخلي و خارجي خود، همه هستي بخش خصوصي را هزينه مي کنند که به طور قطع اين اقدام مانع توسعه اقتصادي کشور مي شود.

موج- محمد رضا بهزاديان، ریيس پيشين اتاق بازرگاني تهران گفت: در ايران زماني که دو گروه سياسي مي‌خواهند با يکديگر بجنگند و يا اينکه حاکميت را از پاي در بياورند دست به اقداماتي مي‌زنند که منجر به فلج شدن فعاليت‌هاي بخش خصوصي مي‌‌شود زيرا براي تحقق اين اهداف از حربه‌هاي اقتصادي استفاده مي‌کنند.
وي افزود: بخش خصوصي بايد از تمامي قيودهاي دولتي آزاد بوده و فعاليت‌هاي اين بخش براساس سياست قهر و آشتي دولت تعيين نشود تا فعالان اقتصادي بتوانند عملکرد قابل قبولي ارایه دهند.
اين فعال اقتصادي گفت: فعالان اقتصادي افرادي متعهد به کشور هستند و منافع ملي را همواره مد نظر قرار مي‌دهند بنابراين آنان به کشور خيانت نخواهند کرد.
بهزاديان ادامه داد: فعالان اقتصادي بايد متولي بخش خصوصي باشند و فعاليت‌هاي اين بخش نبايد براساس موضع گيري‌هاي دولت تعيين شود.
به گفته اين کارشناس اقتصادي، بخش خصوصي بايد روند فرصت‌هاي تجاري دنيا را بررسي و فرصت‌هاي مناسب را شکار کرده و از اين فرصت‌ها براي رشد و توسعه اقتصادي ايران استفاده کند.
وي با بيان اين مطلب که اعمال تحريم‌ها بخش خصوصي را کاملا فلج کرده است، تصريح کرد: بخش خصوصي تا کنون هزينه سياست‌هاي داخلي و خارجي کشور را پرداخت کرده است بنابراين ادامه اين روش منجر به از پا درآمدن اين بخش مي‌شود.وي خاطرنشان کرد: سياستمداران نبايد از بخش خصوصي بخواهند که فعاليت‌هاي اقتصادي خود را با ساير کشورها براساس موضع‌گيري‌هاي دولت تعريف کنند و اگر سياستمداران با کشوري به علت راي مثبت و يا منفي به يک قطعنامه جنگ و يا صلح مي‌کنند، بخش خصوصي نيز از همان موضع وارد عمل شود.
بهزاديان متذکر شد: تمام هستي بخش خصوصي براي اجراي سياست‌هاي داخلي و خارجي هزينه مي‌شود و ادامه اين شيوه به طور حتم بخش خصوصي را از پاي در مي‌آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :