آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2600
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:33
تعداد بازدید : 595

مدیر عامل Procullux Ventures:

رایانش ابری فرا تر از یک فناوری نوین است

مدیر شرکت Procullux Ventures و از کار شناسان رایانش ابری می گوید: طی یکی دوسال گذشته، هر زمان که کاربران درباره اهمیت رایانش ابری از من می پرسیدند، پاسخ من همیشه «تحول کسب و کار» بوده است، اما اکنون پاسخی جدید و خاص برای آنان دارم و آن رسیدن به «سازمان های بدون دردسر» است.

همکاران سیستم- فیل وین‌رایت می‌افزاید: ‌تمرکز بر روی سازوکارهای رایانش ابری اشتباه است. موضوع مهم‌تر، تاکید بر تحول گسترده‌ای در جامعه و کسب و کار است که نه تنها با استفاده از فضای رایانش ابری که با استفاده از تمامی جنبه‌های اینترنت و تعاملات آن با وسایل الکترونیکی هوشمند و به هم مرتبط روزگار ما ایجاد شده است. یکی از جنبه‌های جذاب رایانش ابری در مفهوم گسترده‌تر آن، راهی است که پیش روی افراد و سازمان‌ها باز می‌کند تا موانع را پشت سر بگذارند، راه‌های جدیدی برای تعامل بیابند و شیوه‌های خلاقانه‌ای برای سبک‌های زندگی جدید و مدل‌های کسب و کار بیافرینند.
مضمون وحدت‌ بخشی که در قلب این توانایی بالقوه برای تحول قرار دارد، مفهوم ساده «اصطکاک نداشتن» است. در رایانش ابری مبتنی بر وب، هیچ‌گونه فاصله‌ای که باعث کاهش سرعت کاربران شود، نیاز به ایجاد زیرساخت‌های اختصاصی و دردسرهای کاغذ ‌بازی وجود ندارد. می‌توانیم بدون معطلی و انتظار برای انجام کارهای فیزیکی، ارتباط برقرار کنیم، اطلاعات و منابعی را که نیاز داریم در اختیار داشته باشیم و تعاملات لازم برای کسب و کار خود را انجام دهیم.
امروزه سازمان‌های موفق آنهایی هستند که می‌توانند به راحتی به منابع مبتنی بر رایانش ابری متصل شده و آنها را تحت کنترل خود داشته باشند. به همین دلیل است سازمان‌ها با آغوش باز از شبکه‌های اجتماعی استقبال می‌کنند تا بتوانند از این طریق به راحتی و آزادانه‌تر با مشتریان، شرکا و کارمندان خود تعامل داشته باشند.
 سازمان‌های بدون اصطکاک در حال توزیع و تکثیر برنامه‌های کاربردی مبتنی بر رایانش ابری هستند تا به این طریق به منابع کسب و کار سازگار‌تر، راحت‌تر و مقرون به‌صرفه‌تری دسترسی یابند.
به همین دلیل است که باید به فرا‌تر از تکنولوژی نگریست. کسب و کار موفق مدرن آن است که در یک محل مستقر نباشد، بلکه دیوارهای فیزیکی و موانع را پشت سر بگذارد، کنترل اطلاعات مبتنی بر رایانش ابری را به دست گیرد، منابع اطلاعاتی را هماهنگ و تنظیم کند تا بتواند در هر نقطه با مشتریان خود تعامل داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :