آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2596
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:24
تعداد بازدید : 502

توسعه اعتماد مبین به دنبال خرید سهام بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه بلاروس

اگر چه پیشنهاد خرید سهام اپراتور تلفن همراه
ام تی اس بلاروس توسط نخست وزیر بلاروس به قزاقستان پیشنهاد شده است ولی بسیاری از شرکت های بین المللی از جمله شرکت توسعه اعتماد مبین از ایران خواهان خرید سهام تلفن همراه بلاروس هستند.

ایسنا- نخست وزیر بلاروس به رییس مجلس قزاقستان پیشنهاد کرد تا سهام بزرگ‌ترین شبکه تلفن همراه در این کشور را خریداری کند.
میخائیل میسنیکوویچ بیان کرد: پیش‌تر در دیدار روسای جمهور دو کشور درباره خرید سهام کمپانی تلفن همراه ام تی اس به ارزش 8/4 میلیون دلار گفت‌وگوهایی صورت گرفته بود.
به گفته وی، بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی خواهان خرید سهام تلفن همراه بلاروس هستند اما این پروژه هنوز اجرایی نشده و در صورت علاقه‌مندی قزاقستان امکان همکاری در این زمینه
 وجود دارد.
شرکت روسی تلفن‌همراه ام تی اس فعالیت خود را در سال 1994 در مسکو آغاز کرد و اکنون به غیر از روسیه در ارمنستان، اوکراین، بلاروس و ازبکستان فعالیت می‌کند.
51 درصد از سهام این شرکت روسی در بلاروس در اختیار دولت است که پس از بروز بحران شدید مالی در این کشور، فروش آن به بخش خصوصی به قیمت یک میلیارد دلار ارزشگذاری شده است.
در کنار شرکت‌های خارجی خریدار این کمپانی، شرکت توسعه اعتماد مبین از ایران نیز که مالک نیمی از شرکت مخابرات است، پیشنهاد خود را برای خرید سهام مالکیت تلفن همراه بلاروس ارایه کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :