آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2594
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:20
تعداد بازدید : 436

معاون شركت ارتباطات زیر ساخت خبر داد:

خرید تجهیزات برای اتصال به فرانكفورت

معاون شركت ارتباطات زیرساخت با بیان اینكه پیش بینی می شود تا سال 2012 از طریق فیبر نوری، ایران به فرانكفورت متصل شود، اعلام كرد: در حال حاضر شركت زیرساخت در حال خرید تجهیزات این پروژه است.

موبنا - احمد پورنگ‌نیا با بیان اینكه با نهایی شدن این پروژه كه با همكاری چند كنسرسیوم خارجی انجام می‌شود یك درگاه به درگاه‌های بین‌المللی كشورمان اضافه می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر هر یك از شركا در حال انجام كارهای مربوط به خود هستند.وی با بیان اینكه مقدمات این كار انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2012 این پروژه به اتمام برسد، افزود: ایران در زمینه خرید تجهیزات با مشكل خاصی مواجه نیست.معاون شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به همكاری سایر كنسرسیوم‌ها در این پروژه بیان كرد: ایران بیشترین سهام را در این پروژه دارد كه حدود 30 درصد ارزیابی می‌شود و ما بقی سهام برای سایر كشورها و كنسرسیوم های فعال در این پروژه است.
پورنگ‌نیا گفت: ایران موظف است كه هزینه نصب و بهره برداری از این پروژه را در داخل كشور خود پرداخت كند.
اولین فیبر نوری بین شهری ایران به طول 54 كیلومتر بین تهران و كرج در سال 1368 اجرا شد و در ادامه آن طرح فیبر نوری چهار مسیر با طول 516 كیلومتر در مسیرهای تهران - ساوه، تهران- گرمسار، تهران - قزوین و ارتباط بین ساختمان میدان امام خمینی و مجتمع مخابراتی انقلاب اسلامی به اجرا گذاشته شد.
بخشی از شبكه اصلی فیبرنوری بالغ بر 2 هزار و 130 كیلومتر مربوط به پروژه فیبر نوری بین‌المللی tae است كه با نصب و راه‌اندازی این پروژه، آسیا و اروپا از طریق كابل نوری به یكدیگر متصل شده‌اند و ایران در این مسیر یكی از مهم‌ترین مراكز ترانزیت مخابراتی است.
در اینجا می‌توان به نصب و راه‌اندازی پروژه فیبر نوری tae داخل كشور از باجگیران تا مرز بزرگان و نصب راه‌اندازی پروژه رادیویی tae و سیستم پشتیبان فیبر نوری در تركمنستان اشاره كرد.
فناوری مورد استفاده برای سیستم‌های انتقال sdh است كه ظرفیت آن برای تجهیزات رادیویی 155 مگابیت در ثانیه و برای تجهیزات فیبر نوری 622/2 مگابیت در ثانیه است و با به خدمت گرفتن این فناوری انتقال 7 هزار و 440 هزار كانال صوتی روی هر زوج تار فیبر نوری امكان پذیر خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :