آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2593
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:17
تعداد بازدید : 822

دلایل واگذاری پروانه رادیو ترانک عمومی تشریح شد

پس از برگزاری مزایده رادیو ترانک عمومی، متقاضیان جدید استفاده از بی سیم متحرک باید مجوز مورد نیاز برای استفاده از این فناوری را از اپراتورهای فعال دریافت کنند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- عظیم فرد، مجری برگزاری مزایده اپراتور رادیو ترانک با بیان این مطلب افزود: در سیستم رادیو ترانک که بهتر و حرفه‌ای‌تر از سرویس‌های بی‌سیم رادیویی عمل می‌کند، معمولا هر مشترک دارای شماره خاصی است که برای ارتباط با او کافی است مشابه شماره‌گیری تلفن، شماره مشترک مربوط شماره‌گیری شود و یا به صورت گروهی در شبکه مجازی مربوط اقدام به برقراری ارتباط کنند.
وی گفت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، تعدادی پروانه ارایه خدمات ارتباطی از نوع رادیو ترانک عمومی در مناطق رادیویی مختلف صادر می‌شود که شرح این خدمات در اسناد مزایده به شرکت‌های داوطلب ارایه شده است.وی بیان کرد: پس از تصویب کلیات پروانه رادیو ترانک در کمیسیون تنظیم مقررات، فراخوان عمومی‌ براساس ضوابط و کلیات پروانه به منظور انتخاب اپراتورهای مجاز به ارایه خدمات بی‌سیم اعلام و اسناد مزایده به متقاضیان ارایه شده است.
عظیم فرد در مورد سرویس‌های قابل ارایه روی این سیستم گفت: دارندگان پروانه اپراتوری رادیو ترانک می‌توانند تمامی‌ سرویس‌های قابل ارایه در رادیو ترانک را به متقاضیان ارایه کنند و سرویس‌های اصلی این شبکه شامل سرویس داده کوتاه تا 254 کاراکتر، فوروارد مکالمات، مالتی پارتی، تماس فردی نقطه به نقطه، تماس گروهی نقطه به نقطه، تماس گروهی تصدیق شده و سرویس‌های محدودکننده مکالمات می‌شود.
وی ادامه داد: شبکه‌های رادیو ترانک، امکان ارتباطی را برای نهادهای ارایه‌کننده خدمات حرفه‌ای فراهم می‌کنند که شبکه‌های ارتباطی عمومی مانند تلفن همراه یا شبکه‌های متحرک اختصاصی قادر به پوشش ارتباطی آنها نیستند.مجری برگزاری مزایده اپراتور رادیو ترانک با بیان این مطلب که شرکت‌کنندگان در این مزایده باید برنامه پوشش و طرح تجاری خود را ارایه کنند، بیان کرد: 22 آبان ماه آخرین مهلت ارسال مدارک شرکت‌کنندگان در مزایده رادیو ترانک است و یک روز پس از پایان این مدت، پاکات « الف» و «ب» مزایده رادیو ترانک بازگشایی خواهد شد.
وی افزود: پس از برگزاری مزایده، اپراتورها حداکثر یک سال فرصت خواهند داشت تا شبکه رادیویی خود را ایجاد کنند و پس از آن متقاضیان استفاده از بی‌سیم‌های متحرک اختصاصی می‌توانند با توجه به ناحیه تحت پوشش رادیو ترانک، به اپراتورهای مذکور مراجعه کنند.
عظیم فرد عنوان کرد: سازمان تنظیم مقررات عزم جدی دارد تا نیاز تمام متقاضیان شبکه‌های ارتباطی متحرک اختصاصی را که تحت پوشش یکی از شبکه‌های رادیو ترانک عمومی قرار دارند، تامین کند.
وی با بیان این مطلب که هیچ ارتباطی قطع نخواهد شد، گفت: دارندگان فعلی پروانه شبکه‌های اختصاصی نیز که در ناحیه تحت پوشش رادیو ترانک عمومی قرار دارند، خدمات مورد نیاز خود را از این اپراتورها دریافت خواهند کرد و پروانه‌های اختصاصی شان را با هماهنگی‌های لازم، به سازمان تنظیم مقررات عودت خواهند داد.
وی تاکید کرد: دومین نشست پرسش و پاسخ این مزایده طبق هماهنگی‌ و برنامه‌ریزی‌های انجام شده با حضور خریداران اسناد مزایده فردا
(10 آبان) و به منظور پاسخگویی شفاف به سوال‌های شرکت‌کنندگان در این مزایده برگزار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :