آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2587
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:1
تعداد بازدید : 568

رييس سازمان ثبت احوال کشور:

روند صدور شناسنامه مکانيزه بايد شتاب گيرد

رييس سازمان ثبت احوال کشور با بيان اينکه ثبت احوال فصل نوين سازي را پشت سر مي گذارد، گفت: براي نوين سازي اين سازمان برنامه هايي تنظيم شده است و چاره اي جز استفاده از آخرين
فناوري ها نيست.

روابط عمومي سازمان -  محمد ناظمي افزود: در حال حاضر از فناوري‌هاي اطلاعات به نحو مقتضي در سازمان ثبت احوال استفاده مي‌شود.
وي گفت: با فرآيندهايي که در ثبت احوال شروع شده است اميدواريم در ارايه خدمات و فعاليت‌ها سرعت بخشيم.
رييس سازمان ثبت احوال ارايه شناسنامه مکانيزه را از اقدام‌هاي انجام شده در اين سازمان اعلام کرد و افزود: بايد به روند صدور شناسنامه مکانيزه شتاب بيشتري دهيم.
رييس سازمان ثبت احوال کشور گفت: براي فراخوان و صدور شناسنامه مکانيزه و تعويض شناسنامه‌اي به اعتبار و تجهيزات سنگيني نياز است.
ناظمي اردکاني با بيان اينکه در آينده کارت ملي به کارت ملي هوشمند تبديل مي‌شود، گفت: کارت ملي هوشمند علاوه بر اينکه سازمان ثبت احوال مي‌تواند از ظرفيت آن براي شناسايي استفاده کند کليد ورود به دولت الکترونيکي است و تمامي دستگاه‌ها مي‌توانند از ظرفيت آن استفاده کنند.
وي افزود: در مرحله اول صدور کارت ملي هوشمند هفت خدمت پيش‌بيني شده است که دستگاه‌هاي مختلف مي‌توانند از آن استفاده کنند.
رييس سازمان ثبت احوال کشور اقدام‌هاي ديگر اين سازمان را گسترش شبکه استعلام برشمرد و بيان کرد: با استفاده از آن شبکه از جعل سند جلوگيري مي‌شود.
ناظمي اردکاني افزود: تلاش مي‌کنيم تا در آينده‌اي نزديک ارتباطات نسبي و سببي هر فرد را در قالب بانک اطلاعات خانواده‌ها ايجاد کنيم.
وي ايجاد آرشيو الکترونيکي را از ديگر اقدام‌هاي سازمان ثبت احوال اعلام کرد و گفت: 120 ميليون سند در اختيار ثبت احوال در اداره‌هاي مختلف نگهداري مي‌شود که الکترونیکي می‌شود.
وي بيان کرد: آرشيو الکترونيکي به افرادي که زادگاه با محل خدمت آنها متفاوت است کمک مي‌کند روند ارايه خدمات تسريع شود.
ناظمي اردکاني با اشاره به اينکه سازمان ثبت احوال به دنبال تبديل به سازمان الکترونيکي است تا خدمات با سرعت و دقت بيشتر ارايه شود، گفت: آنچه براي ما مهم است اين است که تمامي دستگاه‌ها براي تشکيل پرونده از کد و شماره ملي استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :