آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2581
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 9:48
تعداد بازدید : 669

آسیب شناسی روابط دختر و پسر در سایت تبیان

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان به منظور جلوگیری از بسیاری آسیب ها و معضلات اجتماعی موجود در روابط دخترها و پسرها، ویژه نامه اینترنتی «روابط آتشین دختر و پسر» تهیه و روی سایت خود قرار داده است.

روابط عمومی تبيان- تغییر ساختارهای اجتماعی و حرکت به سمت مدرنیته شدن تاثیرات عمیق و گسترده‌ای بر روابط انسان‌ها و به خصوص زن و مرد ایجاد کرده است که بیشترین قشری که از این روابط تاثیر می گیرد و یا تاثیر می پذیرد جوانان یک جامعه است. با توجه به تغییرات ایجاد شده در ساختارهای اجتماعی امروز برقراری ارتباط و اختلاط دختر و پسر در محیط‌های اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است اما به منظور جلوگیری از بسیاری آسیب‌ها و معضلات اجتماعی که در این مقوله می‌گنجد.
می‌توان تدابیری اندیشید تا این آسیب‌ها و مشکلات را به حداقل ممکن رساند. جوان در مرحله‌ای از زندگی قرار دارد که مملو از احساسات و هیجانات بوده و قادر نیست روابط خود را با جنس مخالف به طریق صحیح و منطقی تنظیم کند، لذا در همین سن است که جوان با بحران ناآگاهی و نیاز به آزادی بی حد و حصر مواجه شده و سعی دارد کنجکاوی‌ها و ابهامات ذهنی را از طریق همین روابط برطرف کند. در این میان اطلاع‌رسانی و بیان واقعیت‌ها و پیامدها و خطرات می‌تواند جوان را در مقابله با آسیب‌هایی از این نوع مصون نگه دارد.
بنابراین سایت تبیان سعی کرده در ویژه نامه‌ای با عنوان «روابط آتشین دختر و پسر» به تبیین این موضوع پرداخته و آسیب‌شناسی كند. به همین منظور مصاحبه‌ای با حجت الاسلام شهاب مرادی ترتیب دادیم و سوالات کاربران را در این زمینه با وی مطرح کرده و پاسخ گرفتیم و نیز مصاحبه‌ای با دکتر اقلیما داشتیم و در آن به بررسی علت شناسی این گونه روابط و آمار موجود در این زمینه و شرایط ارتباطات سالم و پیامدهای ارتباط ناسالم پرداختیم. در مطالبی دیگر حد و مرز روابط سالم میان زن و مرد، بایدها و نبایدهای ارتباطی میان افراد با دو جنس مخالف و غیره را بیان كرديم.
گفتنی است، علاقه‌مندان براي مشاهده این ویژه نامه می توانند به سایت تبیان و نشاني
http://www.tebyan.net/index?pid=185198  مراجعه كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :