آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2580
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 9:45
تعداد بازدید : 721

كارگروه حمايت از توليد تصويب كرد

ارايه گواهي دريافت كد رهگيري براي ترخيص كالا الزامي شد

كارگروه حمايت از توليد در جلسه اي به رياست معاون اول رييس جمهوري، ارايه گواهي دريافت كد رهگيري كالا را براي ترخيص الزامي كرد.

پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري - در اين جلسه مقرر شد گواهي دريافت كد يكتاي رهگيري كالا در طرح بازرسي و نظارت مردمي (شبنم) به عنوان يكي از مدارك براي ترخيص كالا تلقي شود.
اين گواهي را وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستاي ساماندهي نظام توزيع كالا و خدمات و به منظور رهگيري كالا در نظام تامين، توليد و توزيع صادر مي‌كند.
دولت بر حمايت و پشتيباني از توليد اهتمام دارد
محمدرضا رحيمي، معاون اول رييس جمهوري در اين جلسه حمايت از توليد را از اهم برنامه‌هاي دولت دانست و گفت: افزايش توليد در كشور آثاري به همراه دارد كه اشتغالزايي و كاهش تورم از جمله اين آثار است و به همين منظور دولت همواره بر حمايت و پشتيباني از توليد اهتمام دارد.
نماينده وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز در اين جلسه گزارشي از طرح‌هاي پيشنهادي اين وزارتخانه به منظور تامين مالي حوزه صنعت، معدن و تجارت ارايه كرد.
طرح‌هاي پيشنهادي اين وزارتخانه در زمينه بهادار كردن قبض انبار، ضمانت تعهدات مبتني بر وثايق، تامين سرمايه در گردش زنجيره (مبتني بر جابه‌جايي ديون بين حلقه‌هاي زنجيره تامين) و ماليات بر عايدي سرمايه، در اين جلسه مورد بحث و تبادل نظر
 قرار گرفتند.
بررسي وضعيت تعرفه كالاهاي صنعتي، كشاورزي و مشكلات مربوط به واگذاري شركت‌هاي وابسته به سازمان‌هاي توسعه‌اي از ديگر موضوعاتي بود كه در اين جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :