آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2579
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 9:42
تعداد بازدید : 1151

در کنفرانس نوکیا رونمایی شد

Kinetic، گوشی انعطاف پذیر نوکیا

شرکت نوکیا در اجلاس جهان نوکیا 2011 گوشی قابل انعطاف و تمام لمسی رونمایی کرد که تنها می توان آن را به واسطه خمیدن یا پیچاندن کنترل کرد.

فناوران- تاپانی جکینن، رییس بخش طراحی نوکیا از گوشی هوشمند جدیدی در همایش Nokia World 2011، پرده‌برداری کرد که Kinetic  نامیده می‌شود و بدنه انعطاف‌پذیری دارد.
Kinetic  به گونه‌ای طراحی شده که با پیچاندن آن به سمت جلو می‌توان فایل‌ها را مرور و با این عمل سرعت دستگاه را کنترل کرد. به این ترتیب کاربران هر چه بیشتر گوشی را بپیچانند، سریع‌تر می‌توانند در گوشی مرورگری کنند.
بر اساس گزارش نوکیا، همچنین با پیچاندن گوشی به آرامی می‌توان به فایل یا مخاطب مورد نظر دسترسی پیدا کرد، سپس برای اجرا گوشی را خم یا آیتمی را در منو باز کرد.
برای برقراری تماس هم لازم است گوشی فشرده شود تا به تماس پاسخ داده شود.
به گفته تاپانی جکینن، این گوشی دارای قابلیتی فراتر از گوشی‌های دارای صفحه نمایش ‌لمسی است، به طوری که کارهایی که با صفحه نمایش‌های لمسی نمی‌توان انجام داد با این گوشی امکان‌پذیر است. مثلا در زمستان با دستکش نمی‌توان از صفحه نمایش لمسی استفاده کرد.
 به این ترتیب گفته می‌شود که با فناوری به کار رفته در Kinetic قابلیت پیچ دادن، فشار دادن و خم کردن به صفحه‌نمایش لمسی اضافه شده است.
تاپانی می‌گوید: شما حتی می‌توانید برای آن تنظیمات امنیتی خاص تعریف کنید. به طوری که گوشی شما تنها زمانی کار ‌کند که شما آن را به دست بگیرید. در واقع شیوه در دست گرفتن تلفن همراه در تشخیص دادن صاحب تلفن توسط گوشی موثر خواهد بود.
به گفته وی، این طور می‌توان برآورد کرد که گوشی‌‌های تلفن همراه تا چه حد در حال نزدیک شدن به طبیعت انسانی است و تعامل با آنها از طریق حس و لمس صورت می‌گیرد. مثلا هنگام رانندگی، وقتی فرمان خودرو را بیشتر می‌چرخانید، اتومبیل سریع‌تر حرکت می‌کند. با خم کردن و پیچاندن و لمس صفحه‌نمایش، می‌توان همزمان یک، دو، سه و حتی چهار کار را با هم انجام داد.
وی می‌گوید: کاربردهای چنین دستگاه‌هایی نامحدود است و به راحتی در جیب جا می‌شوند و به شیوه قرار گرفتن ما، خودشان را شکل می‌دهند.
گوشی‌های Kintic تقریبا تا سه سال دیگر وارد بازار نخواهد شد، اما بنابه گفته تاپانی، نوکیا همه فناوری ساخت آن را دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :