آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2577
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 9:37
تعداد بازدید : 459

رییس سازمان غذا و دارو:

250تلفن همراه مبلغ داروهای ماهواره ای مسدود شد

رییس سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه به زودی لایحه ای برای برخورد با شرکت های دارویی که در ماهواره تبلیغ می کنند به مجلس ارایه می شود، از مسدود شدن شماره موبایل ۲۵۰ مبلغ دارو در ماهواره خبر داد.

خبرگزاری فارس- احمد شیبانی در نشست خبری که در محل غرفه وزارت بهداشت در هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها  برگزار شد، افزود: از ابتدای امسال با هماهنگی نیروی انتظامی، وزارت ارشاد و قوه قضاییه در حال پیگیری کسانی هستیم که شماره موبایل‌های خود را در اختیار این تبلیغات قرار می‌دهند. در حال حاضر 250 شماره موبایل را شناسایی و صاحبان آنها را به مراجع قضایی معرفی کرده‌ایم.
شیبانی عنوان کرد: تبلیغ تمام داروها مجوز می‌خواهد و اگر رسانه‌ای بدون مجوز برای دارویی تبلیغ کند به مرجع قضایی معرفی خواهد شد؛ در حال حاضر به دنبال این هستیم تا ماده واحده‌ای را به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دهیم تا فعالیت شرکت‌هایی که محصولات‌شان را در ماهواره تبلیغ می‌کنند، محدود کنیم.
وی افزود: اکثر تبلیغ‌هایی که در ماهواره انجام می‌شود، محصولات بی‌کیفیت، تقلبی و قاچاق است، زیرا اگر غیر از این بود، در رسانه‌های داخلی آزادانه تبلیغ و با مجوز وزارت بهداشت وارد می‌شد؛ یکی از راه‌هایی که وزارت بهداشت برای اطمینان مردم نسبت به شناسایی محصولات باکیفیت و بی‌کیفیت قرار داده برچسب اصالت است که روی محصولات الصاق می‌شود. از مردم می‌خواهیم برای حفظ سلامتی خود از خرید این محصولات خودداری کنند، چرا که این محصولات سلامتی مردم را نشانه گرفته است.
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه‌های وزارت بهداشت در برخورد با کالاهای بهداشتی قاچاق موجود در بازار گفت: بازرسی و نظارت فیزیکی را شروع کرده‌ایم، اما از مردم نیز می‌خواهیم که ما را در این امر کمک کنند و محصولات آرایشی و بهداشتی را از هر جایی
تهیه نکنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :