آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2563
تاریخ انتشار : 8 آبان 1390 10:8
تعداد بازدید : 518

در میان جدل دولت و مجلس

وزیر اقتصاد سه شنبه استیضاح می شود

عضو هیات رییسه مجلس از استیضاح وزیر اقتصاد در روز سه شنبه خبر داد.

فارس- محمد حسین فرهنگی گفت: برابر آیین‌نامه مجلس زمان استیضاح تا 10 روز پس از اعلام وصول با پیشنهاد هیات دولت و تایید هیات رییسه مجلس تعیین می‌شود که این زمان برای استیضاح وزیر اقتصاد از سوی دولت برای روز سه‌شنبه پیشنهاد شده و هیات رییسه نیز این روز را تایید کرده است.
وی ادامه داد: در صورت داشتن حد نصاب درخواست‌کنندگان استیضاح تا روز سه‌شنبه، استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه علنی سه‌شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد.
تلاش استانداران و بانک‌های دولتی برای انصراف نمایندگان از استیضاح
استیضاح وزیر اقتصاد در حالی است که یکی از اعضای هیات رییسه از تلاش استانداران، مسوولان بانک‌های دولتی و معاونان پارلمانی وزرا برای مذاکره با امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر اقتصاد در راستای اعلام انصراف از طرح و منتفی شدن استیضاح وزیر خبر داد.
وی که نخواست نامش فاش شود،  افزود: استانداران، معاونان پارلمانی وزرا و مسوولان بانک‌ها بسیج شده‌اند تا امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر اقتصاد را به گونه‌ای وادار به پس گرفتن امضاهایشان کنند تا بررسی این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی منتفی شود.
اواخر مهر ماه طرح استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی در چهار محور از جمله اجرا نشدن، اجرای ناقص و نقض احکام قانونی مربوط به وظایف نسبت به بانک‌ها و نهادهای پولی مالی به هیات رییسه مجلس تقدیم شد.
استیضاح کنندگان وزیر اقتصاد پیش از آن به توصیه هیات رییسه مجلس پیگیری طرح استیضاح حسینی، وزیر اقتصاد را یک هفته به تعویق انداخته بودند تا کمیسیون اصل 90 مجلس گزارش خود را درمورد بررسی اختلاس 3 هزار میلیارد تومان به صحن مجلس ارایه کند، اما در نهایت متن استیضاح را در چهار محور و با 28 امضا تقدیم هیات رییسه مجلس کردند که اول آبان ماه این طرح اعلام وصول شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :