آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24748
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392 11:3
تعداد بازدید : 432

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اعلام کرد:

پرداخت هزار میلیارد تومان تسهیلات به فعالان اقتصادی بخش تعاون

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: در چارچوب ضوابط و مقررات 80 درصد از تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در سال گذشته در راستای عقود مبادله ای و قرض الحسنه بود.

ایرنا- ماشاالله عظیمی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان این بانک، گفت: عقود فروش اقساطی، جعاله، اجاره به شرط تملیک و سلف به عنوان مهم‌ترین عقود مبادله‌ای و قرض‌الحسنه از جمله عقود بانکداری اسلامی تلقی می‌شود که بر پایه ضوابط و قوانین بانک مرکزی است.
وی افزود: بانک توسعه تعاون اغلب تسهیلات قابل پرداخت خود را در قالب این عقود اسلامی به تعاونگران اعطا کرده است.
وی افزود: بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در اقتصاد تعاون از طریق حمایت و پشتیبانی از تشکل‌های تعاون با هدف ارتقای سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی در زمره برنامه‌های مهم بانک توسعه تعاون در سال 91 قلمداد می‌شود.
عظیمی با اشاره به پرداخت مبلغ یکهزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات به فعالان اقتصادی بخش تعاون طی سال گذشته گفت: بهره‌برداری از ذخایر قانونی بانک توسعه تعاون در صندوق توسعه ملی طی سال جاری با هدف رشد و تعالی فعالیت‌های تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله اولویت‌های تخصصی این بانک به شمار می‌آید.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون افزود: عملکرد مناسب این بانک در طی سال‌های گذشته نشان از بهره‌وری مثبت انجام کار در فرآیند خدمات‌رسانی بانک است.
رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون افزود: توجه ویژه به بهداشت پرونده‌های اعتباری، حرکت در مسیر قانون و ضوابط و مقررات جاری سبب ایجاد وضعیت اعتباری و نقدینگی مناسب همراه با افزایش اعتماد اقشار مختلف اجتماعی و تعاونگران به تمرکز سپرده‌های پولی در این بانک شده که این امر توان و بازدهی این بانک را در سال گذشته در راستای حمایت از فعالان اقتصادی مضاعف کرده است.
عظیمی در این ارتباط افزود: افزایش 50 درصدی میزان تسهیلات اعطایی این بانک در سال 1391 در مقایسه با سال 1390 از جمله مصادیق بارز این وضعیت اعتباری مناسب به شمار می‌آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :