آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24746
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392 11:2
تعداد بازدید : 421

تصمیمات جدید مجلس برای بودجه 92

حذف پیشنهادات دولت برای تبدیل منابع صندوق توسعه ملی به ریال

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از حذف تمامی پیشنهادات دولت مبنی بر تبدیل منابع صندوق توسعه ملی به ریال از لایحه بودجه سال 92 کل کشور خبر داد و گفت: دولت پیشنهاد داده بود 45 درصد از منابع صندوق توسعه ملی را به ریال تبدیل کند.

خبرگزاری مهر- غلامرضا مصباحی مقدم در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران از حذف تمامی پیشنهادات دولت مبنی بر تبدیل منابع صندوق توسعه ملی به ریال خبر داد و گفت: این موضوع خلاف قانون اساسی و نظر مقام معظم رهبری در خصوص صندوق توسعه ملی و برنامه پنجم توسعه است و به همین دلیل از دور خارج شده است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: حداکثر موافقت مجلس با تبدیل منابع ارزی صندوق توسعه ملی ارایه 10 درصد این منابع به بخش صنعت و 10 درصد به بخش کشاورزی است.
وی گفت: بودجه سال 92 کل کشور به ظاهر یک بودجه انقباضی است در حالی که در عمل این یک بودجه انبساطی به شمار می رود و اعداد و ارقام غیرشفافی نیز دارد.
به گفته مصباحی مقدم، دولت در بودجه سال جاری 30 میلیارد دلار فاینانسی را که در سال‌های اخیر پیش‌بینی کرده بود و هیچ گاه به آن عمل نشد را مجددا در لایحه گنجانده است، ضمن اینکه 45 هزار میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت نیز دیده شده است.رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در بودجه 92 پیش‌بینی شده است که درآمد دولت در سال 92، 53 هزار میلیارد تومان باشد که مربوط به درآمدهای گمرکی و مالیاتی است و معنای آن افزایش ضرایب مالیاتی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :