آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24731
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392 10:44
تعداد بازدید : 460

بدهکاري 5 ميلياردي اصناف به بازرسان

به رغم کسب درآمدهاي قابل توجه اصناف از محل بازرسي ها، شاهد بدهکاري پنج ميليارد توماني شوراي اصناف کشور به بازرسان هستيم.

خبرگزاری موج- قاسم نوده فراهاني رييس شوراي اصناف کشور، با اعلام اين مطلب گفت: در حال حاضر ما پنج ميليارد تومان به بازرسان اصناف کشور به خاطر حقوق معوق آنان بدهکار هستيم.
وي با اشاره به دستور رييس‌جمهور براي تخصيص پنج ميليارد تومان اعتبار براي پرداخت اين بدهي افزود: هنوز اين اعتبار در اختيار ما قرار نگرفته است و مشکل ديگر اين است که نمي‌دانيم اين اعتبار پنج ميليارد توماني در اختيار کدام دستگاه است.
رييس شوراي اصناف کشور افزود: در جلسه‌اي که با دو تن از معاونان وزير صنعت و تجارت داشتيم آنان اعلام کردند که اين اعتبار به حساب وزارت صنعت و تجارت واريز شده است اما تاکنون آن اعتبار را در اختيار ما قرار نداده‌اند و اعلام کرده‌اند که اين اعتبار را از سوي معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري دريافت نکرده‌اند.
نوده فراهاني گفت: دستور رييس‌جمهور، اعلام مصوبه رييس‌جمهور از سوي معاون اول و پيگيري‌هاي وزير صنعت و تجارت نه تنها مشکلي را از دوش ما برنداشت بلکه منجر به ايجاد فشارهاي بيشتري براي شوراي اصناف کشور شد زيرا فشارهاي بازرسان پس از اعلام اين خبر براي دريافت مطالبات معقوق آنان بيشتر نيز شد و اين درحالي است که ما تاکنون هيچ اعتباري دريافت نکرده‌ايم.
رييس شوراي اصناف کشور گفت: ما از دولت بودجه‌اي براي پرداخت بدهي پنج ميليارد توماني شوراي اصناف به بازرسان نمي‌خواهيم اما مشروط به اين شرط که درآمدهاي بازرسي‌ها در اختيار اصناف قرار بگيرد.
نوده فراهاني متذکر شد: سال گذشته ما 900 ميليون تومان از دولت البته از محل درآمدهاي ناشي از حق کشف کالاي قاچاق و تخلفات صنفي دريافت کرديم که آن را به عنوان بخشي از حقوق بازرسان پرداخ کرديم اما هنوز پنج ميليارد تومان به بازرسان بدهکار هستيم.مشاور رييس‌جمهور با تاکيد بر ضرورت تخصيص درآمدهاي ناشي از بازرسي‌ها به اصناف گفت: در شرايط فعلي درآمد ناشي از بازرسي‌ها و کشف کالاي قاچاق به خزانه دولت واريز شده و به جاي اينکه در اختيار اصناف قرار بگيرد براي ساير بخش‌ها هزينه مي شود اما اگر اين درآمدها به اصناف تعلق بگيرد قطعا ما مي‌توانيم بدهي خود را با بازرسان تسويه کرده و انتظار بازرسي‌هاي باکيفيت‌تري از آنان داشته باشيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :