آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24709
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392 10:22
تعداد بازدید : 434

افزایش 12 درصدی تعرفه های پست به شرط موافقت کمیسیون تنظیم مقررات

بخش پست دو بار در سال های 90 و 91 افزایش تعرفه پستی را تجربه کرد؛ همچنین به دلیل افزایش عمومی قیمت ها در سال 91 مدیرعامل شرکت پست برای سال 92 نیز حدود 12 درصد رشد قیمت پیش بینی کرده که مشخص نیست آیا این افزایش مورد موافقت کمیسیون تنظیم مقررات قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری فارس- نخستین بار و پس از سال‌ها سکون در بخش تعرفه‌های پست، سرانجام پیشنهاد افزایش تعرفه شرکت پست مورد موافقت قرار گرفت و در ابتدای سال 90 تعرفه‌های پستی با مجوز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با 40 درصد افزایش به میزان 40 درصد قیمت تمام شده سال 89 رسید.
بار دوم در آذرماه 91 با مجوز دوباره کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه‌ها با 30 درصد افزایش به 70 درصد قیمت‌تمام شده سال 89 رسید.
به این ترتیب هم‌اکنون تعرفه‌های پستی کمتر از قیمت‌تمام شده فعلی و معادل 70 درصد قیمت تمام شده سال 89 است که با توجه به تغییر بسیار قیمت‌‌ها از سال 89 تاکنون، قیمت تمام شده 89 نیز با قیمت تمام شده 91 فاصله بسیاری دارد.
آخرین مرتبه‌ای که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قیمت‌های پستی را بررسی کرده در سال 89 بوده و قیمت‌ها نیز براساس معیار سال 89 است و اگر قرار باشد در سال 92 بار دیگر بررسی تعرفه‌های پستی در دستور کار قرار بگیرد شاخص‌ها و ارقام حسابرسی شده سال 91 معیار خواهد بود.
محمدحسن کرباسیان، مدیرعامل شرکت پست در خصوص پیشنهاد جدید شدن تعرفه‌های پستی در نتیجه افزایش قیمت‌‌های تمام شده، گفت: پیشنهاد تعرفه سال 92 براساس صورت‌های حسابرسی شده سال 91 خواهد بود و احتمالا پیشنهاد تعرفه سال آینده همراه با ارقام هزینه‌ها و درآمدها در اردیبهشت ماه 92 به کمیسیون تنظیم مقررات ارسال می‌شود.
مدیرعامل شرکت پست افزود: پیش‌بینی ما برای تعرفه‌های سال 92 رشد حدود 12 تا 13 درصدی است.وی گفت: در گام نخست دولت با هر افزایش قیمتی مخالف است اما در حالت کلی نیز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مورد تعرفه خدمات پایه سخت‌گیر و حساس‌تر است و در مورد تعرفه خدمات ویژه و لوکس حساسیت کمتری
دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :