آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24708
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392 10:19
تعداد بازدید : 713

برترین های هشتمین روبوکاپ معرفی شدند

بر اساس نتایج اعلام کمیته ملی روباتیک تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین در لیگ های روبات های خانگی، روبات های انسان نما رده کودک، امدادگر واقعی مقام نخست را از آن خود کرد و تیم ایتالیا در لیگ روبات های استاندارد و تیم ترکیه در لیگ روبات امدادگر مجازی مقام نخست را کسب کردند.

خبرگزاری مهر- هشتمین مسابقات روبوکاپ ایران آزاد 2013 با حضور 390 تیم در روز جمعه 16 فروردین ماه آغاز به کار کرد و دیروز نتایج نهایی از سوی کمیته ملی روبوکاپ اعلام شد.
لیگ DEMO دانشجویی
تیم «روبوریزه» که به صورت مستقل در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود مقام نخست این بخش را به دست آورد.
تیم‌های Python از دانشگاه فردوسی مشهد و RTQ که به صورت مشترک با همکاری دانشگاه آزاد قزوین و دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران شرکت کرده بود مقام‌های دوم و سوم را باز آن خود کردند.
لیگ روبات‌های خانگی
تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با چهار هزار و 929 امتیاز مقام اول را کسب کرد.تیم Borg از کشور هلند با دو هزار 663 امتیاز مقام دوم و تیم Strive از کشور چین با یکهزار 381 امتیاز مقام سوم را به دست آوردند.
لیگ روبات‌های انسان‌نما Humanoid
در رده کودک (Kid) تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین قهرمان شد.
در رده نوجوان (Teen) تیم Parand از دانشگاه آزاد واحد پرند مقام نخست را به خود اختصاص داد.
در رده بزرگسال (Adult) تیم Behrobot از دانشگاه آزاد خوراسگان در جایگاه نخست قرار گرفت.
در بخش مهارت‌های فنی لیگ روبات‌های انسان‌نما در رده کودک تیم YRA از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات یزد و در رده نوجوان تیم Behrobot از دانشگاه آزاد خوراسگان مقام‌های نخست را به خود اختصاص دادند.
لیگ روبات امدادگر واقعی Rescue
در بخش رقابت لیگ تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اول شد و تیم Nutech-R از ژاپن و تیم «آریانا» از دانشگاه آزاد تهران مرکز به طور مشترک مقام دوم را کسب کردند.در بخش انتخاب بهترین‌ها، روبات امدادگر تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین به عنوان بهترین روبات خودکار، روبات تیم YRA دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات یزد به عنوان بهترین روبات در جابه‌جایی اجسام و تیم Asema-mashin از دانشگاه آزاد تهران غرب به عنوان بهترین روبات در توانایی حرکتی انتخاب شدند.
لیگ روبات‌های پرنده
تیم FSR از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات یزد با 55/46 امتیاز رتبه اول و تیم ARC از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با 06/39 امتیاز رتبه دوم و تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با 29/34 امتیاز رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
لیگ امدادگر مجازی
در این لیگ تیم Yildiz از کشور ترکیه مقام قهرمانی را کسب کرد.
لیگ روبات استاندارد SPL
در لیگ روبات‌های استاندارد تیم SPQR از کشور ایتالیا رتبه نخست را به خود اختصاص داد و پس از آن تیم‌های MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و Dutch-Nao از کشور هلند در مقام‌های دوم و سوم قرار گرفتند.در بخش نوآوری این لیگ نیز تیم MRL به عنوان تیم برتر شناخته شد.
لیگ شبیه ساز امداد
در این لیگ تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین رتبه نخست را به دست آورد و تیم‌های Poseidon از دبیرستان فرزانگان یک تهران و S.O.S از دانشگاه صنعتی امیرکبیر مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.بر اساس نتایج لیگ‌های دانش‌آموزی و روبا‌ت‌های مین‌یاب هنوز قطعی نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :