آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24702
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392 10:11
تعداد بازدید : 548

با ایجاد معاونت های جدید

وزارت ارتباطات ،سکان اقتصاد دیجیتالی رابه دست می گیرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارایه پیشنهاد تشکیل دو سازمان فناوری های نوین و اقتصاد دیجیتالی در این وزارت خانه و نیز اتمام پروژه های ارتباطی نیمه تمام تا پایان دولت دهم خبر داد.

فناوران– محمدحسن نامی‌ در دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان مجموعه وزارت ارتباطات گفت: این وزارت‌خانه مهم‌ترین بستر به منظور تاثیرگذاری در سطوح مختلف کشوری و بین‌المللی محسوب می‌شود و بر همین اساس کشورهای مختلف در این حوزه سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند.
وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد دیجیتالی در کشور و همچنین لزوم توجه به فناوری‌های نوین به نظر می‌رسد این دو مقوله بهتر باشد در سازمان‌هایی مستقل و در چهارچوب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شود.
نامی ‌با بیان اینکه تنها 138 روز به پایان دولت دهم باقی مانده است و خود را موظف می‌دانیم که در این روزهای باقی مانده، تعهدات خود را تا پایان مدت مقرر به انجام برسانیم افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به فعالیت کاری خود یکی از کلیدی‌ترین وزارتخانه‌ها در دولت بوده و از سوی دیگر ICT یکی از مهم‌ترین بسترها در صحنه بین‌المللی است و باید این صحنه را جدی بگیریم چراکه کشور ما با توجه به پتانسیل علمی ‌که دارد می‌تواند در چنین عرصه‌هایی بسیار درخشان حاضر شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ایجاد سازمان‌های مجازی در کشور گفت: باید اقداماتی که عدالت را برای تمامی ‌هموطنان‌مان حتی در نقاط دور از دسترس فراهم می‌کند را عملیاتی کنیم.
به گفته وی در حال حاضر اطلاعات علمی ‌زیادی از سوی دانشگاه‌ها، مراکز علمی ‌و حوزه‌های علمیه تولید می‌شود که باید بستری به منظور ارایه این محتواها وجود داشته باشد.
باید ویکی پدیا و گوگل ارث ایرانی ایجاد کنیم
به گفته وزیر ارتباطات امسال و با تلاش همکاران‌مان در مجموعه وزارت پروژه‌های نیمه‌تمام را تا پایان دولت دهم عملیاتی شود.
وی افزود: امیدواریم با استفاده از پتانسیل بالای نیروی انسانی متخصص موجود در این وزارت‌خانه بتوانیم اهداف پیش‌بینی شده در این حوزه را عملیاتی کنیم.نامی ‌با بیان اینکه امروزه در سطح جهان از اجماع تفکر عمومی‌ استفاده می‌کنند گفت: سایت‌های متنوع نظیر "گوگل ارث" و "ویکی پدیا" از خرد جهانی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند و ما نیز باید در کشورمان چنین سایت‌هایی راه‌اندازی و زمینه اشاعه محتواهای علمی‌ تولیدی ایران را فراهم کنیم.
وی افزود: مردم جهان، بیشترین نیازهای علمی‌ و اطلاعاتی خود را از طریق این گونه سایت‌ها تامین می‌کنند.
وزیر ICT با بیان این مطلب که در حال حاضر اطلاعات علمی ‌زیادی از سوی دانشگاه‌ها، مراکز علمی ‌و حوزه‌های علمیه تولید می‌شود گفت: باید بستری به منظور ارایه این محتواها وجود داشته باشد.
نامی‌ ماموریت وزارت ارتباطات را در شرایط کنونی بسیار مهم و ارزنده دانست و گفت: باید اقدام‌هایی که عدالت را برای تمامی ‌هموطنان‌مان حتی در نقاط دور از دسترس فراهم می‌کند، عملیاتی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :