آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2451
تاریخ انتشار : 4 آبان 1390 10:28
تعداد بازدید : 761

نماینده دفاتر ICT روستایی اصفهان:

دو سال است منتظر تحقق وعده افزایش خدمات دفاتر هستیم

نماینده دفاتر ICT روستایی استان اصفهان گفت: از دو سال پیش وعده ارايه 30 خدمت جدید به دفاتر داده و گفته شد که با ارايه خدمات جدید، درآمد دفاتر افزایش خواهد یافت، اما تاکنون حتی یک خدمت نیز اضافه نشده است.

خبرگزاري فارس - علی صالحی با بيان اين مطلب افزود: تا پیش از خصوصی شدن شرکت مخابرات، دفاتر ICT روستایی تحت نظر پیمانکاری که توسط شرکت مخابرات تعیین می‌شد، فعالیت می‌کردند و در آن زمان حقوق و بیمه دفاتر ICT روستایی تمام و کمال پرداخت می‌شد.
نماینده دفاتر ICT روستایی استان اصفهان ادامه داد: پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات (یکم آبان سال 88)، دفاتر به صورت مستقیم به پیمانکار مخابرات تبدیل شدند؛ اما حق و حقوقی که در گذشته به دفاتر پرداخت می‌شد، ادامه نیافت.
وی با بیان اینکه قراردادهای کارمزدی از یکم آبان ماه 1388 اجرا شده است، گفت: به این ترتیب با کارمزدی شدن دفاتر، درآمد 70 تا 80 درصد دفاتر ICT روستایی واقع در روستاهای کوچک، به کمتر از 100 هزار تومان در ماه کاهش یافت.
صالحی افزود: به این ترتیب دفاتر از دو سال پیش با درآمد کمتر از 100 هزار تومان و بدون بیمه در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به قانون بیمه کارگزاران روستایی در مجلس گفت: به رغم تصویب قانون بیمه کارگزاران روستایی، شرکت مخابرات و تامین اجتماعی در این خصوص کارشکنی می‌کنند و بیمه کارگزاران روستایی بدون هیچ عملی، در حد وعده و وعید مانده است.
وی ادامه داد: بلاتکلیفی بیمه کارگزاران روستایی در حالی است که چندی پیش، در استان اصفهان یکی از فعالان دفاتر ICT روستایی که چندین سال مشغول رفع خرابی خط تلفن بود، به دلیل سقوط از نردبان فوت کرد.
نماینده دفاتر ICT روستایی استان اصفهان توضیح داد: در روستاها به دلیل کم بودن تعداد مراجعه کننده به دفاتر، کارمزدها پایین است.
صالحی گفت: از دو سال پیش، وعده ارايه 30 خدمت جدید به دفاتر داده و گفته شده که با ارايه خدمات جدید، درآمد دفاتر افزایش خواهد یافت، اما تاکنون حتی یک خدمت نیز اضافه نشده است.
صالحی افزود: از سال 86، فعالیت دفاتر با سه خدمت پست، پست‌بانک و مخابرات آغاز شد و هم‌اکنون نیز همین سه خدمت در دفاتر ارايه می‌شود.
صالحی با بیان اینکه هراز چند گاهی، وعده و وعیدهایی از سوی مسوولان برای بهبود وضعیت دفاتر داده می‌شود، گفت: قرارداد دفاتر به صورت یک طرفه از سوی دستگاه ارايه دهنده خدمت تمدید می‌شود.
وی افزود: هیچ‌یک از آمار و ارقام اعلامی در همایش‌ها درباره درآمد سالانه دفاتر ICT روستایی صحت ندارد.
صالحی ادامه داد: از سوی دیگر حجم کاری دفاتر بدون امنیت شغلی بسیار زیاد است.
وی گفت: پاسخ مسوولان به گلایه کارگزاران از کمی درآمد این است که خدمات را اضافه خواهند کرد؛ اما مسلم است که 30 خدمت را یک نفر نمی‌تواند ارايه کند و منطقی است که با اضافه شدن خدمات، نیروی انسانی بیشتری در دفاتر مورد نیاز خواهد بود.
نماینده دفاتر ICT روستایی استان اصفهان افزود: هم‌اکنون شرکت بزرگ پست، پست بانک و مخابرات از یک نفر کارگزار روستایی کار می‌کشند، اما کف حقوق را نیز به وی نمی‌دهند.
این کارگزار دفتر ICT روستایی گفت: حتی اگر دفاتر ICT روستایی جزو دفاتر پیشخوان دولت شوند و 30 خدمت نیز ارايه دهند؛ باز هم کارمزد روستاهای کوچک، کفاف هزینه‌های کارگزاران مشغول در دفاتر ICT روستایی را نمی‌دهد و باید در مورد بیمه و حقوق از دفاتر حمایت شود.
صالحی گفت: نخستین درخواست دفاتر حل مشکل بیمه و سپس حل مشکل درآمد است.
صالحی افزود: تمامي دفاتری که در روستاها فعالیت می‌کنند، بیمه ندارند، مگر تعداد معدودی که درآمد دیگری جز از طریق دفتر ICT دارند.
وی گفت: در حالی که دولت به وجود 10 هزار دفاتر ICT روستایی و حل مشکل رفت و آمد روستاییان و ارايه خدمات الکترونیکي در روستاها افتخار می‌کند، آیا نمی‌تواند یک نفر کارگزار این دفاتر را بیمه کند؟


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :