آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2440
تاریخ انتشار : 4 آبان 1390 10:3
تعداد بازدید : 569

آزمایشگاه مستقل روبات های انسان نما در دانشگاه امیرکبیر

سرپرست تیم های روباتیک دانشگاه امیرکبیر از ایجاد آزمایشگاه مستقل برای روبات های انسان نما در پژوهشکده روباتیک این دانشگاه خبر داد.

مهر- سروش صادق نژاد در مراسم قدردانی از تیم‌های برتر روباتیک این دانشگاه با بیان اینکه در این دانشگاه 10 تیم روباتیک فعال است، گفت: این تیم‌ها در بخش روبات‌های امداد و نجات، فوتبالیست دو بعدی و سه بعدی، خانگی و جونیور (دانش آموزی) در رقابت‌های ملی و بین‌المللی شرکت می‌کنند.
سرپرست تیم‌های روباتیک دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه در تیم امداد و نجات سه تیم امدادگر واقعی، امدادگر مجازی و شبیه‌سازی امدادگر فعال است، افزود: تیم امدادگر مجازی در مسابقات ترکیه 2011 حایز مقام اول جهانی شد.
وی با اشاره به تیم روبات‌های فوتبالیست سایز کوچک و شبیه فوتبال دوبعدی دانشکده برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفـت: با ایجاد پژوهشکده روباتیک، آزمایشگاه مستقلی برای روبات‌های انسان‌نما ایجاد خواهد شد تا بتوان در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام داد.
صادق نژاد با تاکید بر موفقیت‌های تیم‌های روباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی افزود: تیم روبات خانگی در سال 2008، تیم امداد و نجات در سال 2009 و تیم امدادگر مجازی در سال 2011 از این دانشگاه حایز رتبه‌های جهانی شدند.
وی با اشاره به فعال شدن تیم روباتیک خانگی این دانشگاه نیز گفت: این تیم یکی از تیم‌های علمی روباتیک است که در حال حاضر با اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، مقالات علمی بسیاری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارایه داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :