آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2420
تاریخ انتشار : 3 آبان 1390 11:31
تعداد بازدید : 801

سهم مایکروسافت از بازار تبلت چقدر است؟

شرکت های اپل و گوگل هر کدام سیستم عامل های جدیدی برای تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها طراحی کرده اند و به نظر می رسد اکنون نوبت مایکروسافت باشد تا از این رقابت باز نماند.

برنا - پیتر کلین (Peter Klein)، مدیر مالی مایکروسافت در گزارش عملکرد مالی چهار ماهه این شرکت می‌گوید: اکنون در بازار جهانی موبایل در جایگاه سوم قرار گرفته‌ایم و تقریبا از عملکرد خود راضی هستیم.
در حال حاضر شرکت اپل با معرفی سیستم‌عامل iOS 5 خود و گوگل با معرفی ساندویچ بستنی (Ice Cream) شانه به شانه یکدیگر حرکت می‌کنند، مایکروسافت هم با معرفی ویندوز 8 خود سعی کرده تا از این رقابت جا نماند.
هفته گذشته شرکت نوکیا هم اعلام کرد که در آینده نزدیک، اولین محصول خود را با سیستم‌عامل مایکروسافت معرفی خواهد کرد. این اتفاق درست یک سال بعد از این‌که مدیر قسمت تجاری مایکروسافت مسوولیت مدیریت اجرایی نوکیا را بر‌عهده گرفت، افتاد.
از طرف دیگر هم سامسونگ که همکاری‌های نزدیکی در گذشته با اپل داشت، اکنون با شرکت گوگل مراودات خود را آغاز کرده و قول همکاری با شرکت مایکروسافت را هم داده است.
از طرف دیگر شرکت «دل» هم که تا پیش از این در عرصه معرفی تبلت چندان موفق نبوده، قصد دارد محصولات تبلت‌های جدیدش را به جای اینکه با سیستم‌عامل آندرویید عرضه کند، با ویندوز 8 معرفی کند.
کارشناسان رایانه‌ای عقیده دارند، هم اکنون بازار محصولات رایانه‌ای به سمت طراحی‌های قابل حمل که در راس آنها تبلت‌ها هستند، تمایل دارد. تا پیش از این اپل با معرفی آی‌پد به عنوان یک رقیب بلامنازع شناخته شده و در سال گذشته 96 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت، اکنون با نفوذ دیگر رقبا این محصول قدرت برتری خود را تا حدودی از دست داده و مالکیتش به 67 درصد از این بازار کاهش
 یافته است.
به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت با توجه به رقابت تنگاتنگی که میان تولیدکنندگان تبلت وجود دارد، تولید سیستم‌عامل مخصوص تبلت‌ها را در نظر بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :