آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24176
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1391 11:11
تعداد بازدید : 441

درخواست نهاوندیان: مصوبه شورای پول و اعتبار فورا اجرا شود

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: ما در شرایطی نیستیم که بخواهیم درآمد دولت را با دریافت مالیات های سنگین و افزایش فشارهای مالیاتی بدون ایجاد رونق در بنگاه ها ایجاد کنیم.

ایسنا- محمد نهاوندیان با بیان اینکه بخش خصوصی با توجه به نگرانی‌هایی که درباره رفتارهای رانت‌جویانه دارد خواستار توقف موقتی واگذاری‌های اصل 44 شده است گفت: امسال بخش خصوصی وظیفه خود در رابطه با اقتصاد مقاومتی را انجام داده است.
وی افزود: در یک حرکت جدی اتاق به سمت اصلاح ساختاری کشور حرکت کرده است و براساس ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه کمیته‌ای با حضور نمایندگان سه قوه تشکیل داده که براساس آن قوانین مخل تولید شناسایی شده و اقدامات لازم را در زمینه آنان انجام می‌دهد.
او با بیان اینکه دبیرخانه این کمیته در اتاق ایران قرار دارد، گفت: اتاق ایران باید پیشنهادات لازم را در این زمینه ارایه کند و در این راستا بهترین و بزرگ‌ترین بانک حقوقی کشور را ایجاد کرده است.
رییس اتاق ایران در این زمینه گفت: نخستین جلسه کمیته ماده 76 در راستای اقدامات اولیه تشکیل شده و دومین جلسه آن نیز هفته گذشته برگزار و طی آن رییس کمیته انتخاب شد.
وی با اشاره به مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار گفت: التهابات ارزی لطمه بزرگی به فضای اعتماد در رابطه بین فعالان اقتصادی و بانک‌ها، بانک‌ها و بانک مرکزی ایجاد کرده که ابهامات و سردرگمی‌هایی را به وجود آورده است.
او با بیان اینکه این مصوبه حاوی 70 تا 80 درصد پیشنهادهای اتاق بوده است گفت:‌ ما اجرای قطعی، جدی و فوری این بخشنامه را از مجموعه سیستم بانکی خواستاریم زیرا اگر نتوانیم قراردادهای قبلی را محترم بشماریم قراردادهایی که امروز نیز منعقد می‌شود نمی‌تواند محترم واقع شود.
نهاوندیان با تاکید بر اینکه اگر این مصوبه اجرا نشود باید اقدام حقوقی صورت گیرد گفت: اتاق از همه ظرفیت‌های قانونی خود برای اجرای جدی مصوبات کشور استفاده می‌کند. رییس اتاق ایران با اشاره به توافق‌نامه شش بندی بین صادرکنندگان و سازمان توسعه تجارت با تاکید بر اینکه این توافق نامه براساس نظر کارگروه صادرات تشکیل شد گفت: این‌گونه توافق نامه‌ها برای تحقق و اجرایی شدن است و ما باید در شرایط فعلی درآمدهای ارزی که لازمه‌ تداوم صادرات غیرنفتی است را فراهم کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :