آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24175
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1391 11:10
تعداد بازدید : 487

بزرگیان اعلام کرد:

ثبت سفارش از ابتدای 92 الکترونیکی است

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری گفت: از ابتدای اسفند امسال سامانه واردات و صادرات کشور به صورت کاملا الکترونیکی در آمده است.

ایسنا- احمد بزرگیان درباره اقدامات انجام شده از سوی دولت در حوزه الکترونیکی کردن فعالیت‌های اقتصادی افزود: از ابتدای اسفند امسال تمامی فرآیند واردات و صادرات کشور به صورت الکترونیکی درآمده واز این پس دیگر هیچ تناقض آماری در حوزه واردات و صادرات نخواهیم داشت.
وی افزود: همچنین از ابتدای سال آینده تمامی فرآیند ثبت سفارش واردات کالا الکترونیکی خواهد شد و 23 دستگاه فعال در این حوزه می‌توانند به صورت الکترونیکی بخش‌های مربوط به خود را پیگیری کنند.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری با اشاره به اینکه اقدامات مربوط به ایجاد شبکه ملی اطلاعات از سوی دولت در حال انجام است گفت: امیدواریم تا دو سه ماه آینده زمینه بهره‌برداری از این شبکه فراهم شود.
بزرگیان با بیان اینکه تاکنون 48 هزار مدرسه در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است، گفت: تاکنون 110 هزار شناسه ملی مربوط به فعالیت‌های اقتصادی برای بخش‌های خصوصی، دولتی و عمومی در کشور صادر شده است و از ابتدای سال آینده نیز هیچ فعال اقتصادی بدون داشتن این شناسه نمی‌تواند اقدام به فعالیت اقتصادی کند.
وی افزود:‌ صدور شناسه ملی می‌تواند کمک زیادی به سازمان امور مالیاتی برای شفاف سازی وضعیت اقتصادی کشور کند.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری همچنین با اشاره به فعالیت هفت هزار واحد فناوری اطلاعات در کشور گفت: ارزش افزوده صنعت فناوری اطلاعات در بعضی حوزه‌ها یک دلار در برابر 250 دلار بوده که نشان دهنده لزوم سرمایه‌گذاری در این صنعت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :