آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24167
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1391 10:53
تعداد بازدید : 593

بزرگیان: 400 خدمت دولتی الکترونیکی شده است

معاون امور نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری گفت: 50 درصد از تکالیف قانونی این معاونت در توسعه دولت الکترونیکی تحقق یافته است.

ایسنا- احمد بزرگیان با بیان اینکه تاکنون حدود 550 خدمت در دستور کار معاونت در راستای تحقق دولت الکترونیکی قرار گرفته است، گفت: از این تعداد اکنون حدود 400 خدمت به صورت الکترونیکی ارایه می‌شود که تکمیل این خدمات در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه با بررسی‌های میدانی که از دستگاه‌ها انجام شده حدود 567 فرآیند کاری که منجر به ارایه خدمت به مردم می‌شود شناسایی شده است، افزود: بر این اساس ضمن مشخص شدن مسوولیت هر دستگاه، مکانیزه و الکترونیکی شدن حداقل هشت فرآیند به عنوان تکلیف برای هر یک تعیین شده و گزارش نهایی آن به زودی به هیات دولت ارایه خواهد شد.
معاون امور نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری وضعیت توسعه الکترونیکی در دستگاه‌های عمومی ‌نظیر شهرداری‌ها و سازمان‌های عمومی ‌غیردولتی عضو در کارگروه و کمیته تخصصی دولت الکترونیکی را مناسب ارزیابی کرد و افزود: کارگروه ویژه شهرداری‌ها تشکیل شده که در شهرداری‌های سراسر کشور به ویژه کلانشهرها با عضویت در آن خدمات الکترونیکی به مردم ارایه می‌شود.
اتصال دستگاه‌ها تا سقف شهرستان‌ها در پورتال ایران مردم
وی افزود: با ایجاد پورتال« ایران مردم» ارتباط بین بخش‌های عمومی ‌و دولتی که از برنامه‌های کاری معاونت توسعه است برقرار شده است. بزرگیان با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات برای ارایه خدمات الکترونیکی از آمادگی کافی برخوردار است و اتصال دستگاه‌ها تا سقف شهرستان‌ها در این پورتال انجام شده است، گفت: اشتراک‌گذاری بانک‌های داده‌ای دستگاه‌ها در راستای اجرای ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه با مسوولیت سازمان ملی فناوری اطلاعات، همچنین مدیریت و هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری آغاز شده است و امیدواریم که در دو ماه ابتدایی سال 92 حداقل 14 پایگاه داده‌ای در بخش‌های مختلف جمعیتی،‌ آماری، اطلاعات بانکی، معاملاتی و اطلاعات بخش انتظامی‌ و قضایی به یکدیگر مرتبط شوند.

ارایه نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی به هیات دولت
وی گفت: نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی کامل و در اختیار هیات دولت قرار گرفته از سوی دیگر نقشه راه تجارت الکترونیکی، نقشه راه سلامت و عدالت الکترونیکی در حال آماده شدن است همچنین سند تعامل بین دستگاهی نیز کامل و گام‌های جدی در این زمینه‌ها در سال 91 برداشته شده است.
معاون امور نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور سال 91 را سال جهش در ارایه خدمات الکترونیکی عنوان کرد و گفت: بر اساس تکالیف قانونی که در راستای توسعه دولت الکترونیکی بر عهده معاونت گذاشته شده مکلف است تا پایان برنامه حدود 70 درصد خدمات دولت را الکترونیکی کرده و با توجه به اینکه در پایان سال دوم برنامه قرار داریم حدود 50 درصد از این 70 درصد محقق شده است.

الکترونیکی شدن ثبت سفارش واردات کالا از ابتدای سال 92
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری گفت: از ابتدای اسفند ماه امسال سامانه واردات و صادرات کشور به صورت کاملا الکترونیکی درآمده است.
بزرگیان درباره اقدامات انجام شده از سوی دولت در حوزه الکترونیکی کردن فعالیت‌های اقتصادی گفت: از ابتدای اسفند ماه امسال تمامی ‌فرآیند واردات و صادرات کشور به صورت الکترونیکی درآمده و از این پس دیگر هیچ تناقض آماری در حوزه واردات و صادرات نخواهیم داشت.
وی افزود: همچنین از ابتدای سال آینده تمامی‌ فرآیند ثبت سفارش واردات کالا الکترونیکی خواهد شد و 23 دستگاه فعال در این حوزه می‌توانند به صورت الکترونیکی بخش‌های مربوط به خود را پیگیری کنند.


اتصال 48 هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات
بزرگیان با بیان اینکه تاکنون 48 هزار مدرسه در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است، گفت: تاکنون 110 هزار شناسه ملی مربوط به فعالیت‌های اقتصادی برای بخش‌های خصوصی، دولتی و عمومی ‌در کشور صادر شده است و از ابتدای سال آینده نیز هیچ فعال اقتصادی بدون داشتن این شناسه نمی‌تواند اقدام به فعالیت اقتصادی کند.
وی افزود:‌ صدور شناسه ملی می‌تواند کمک زیادی به سازمان امور مالیاتی برای شفاف‌سازی وضعیت اقتصادی کشور کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :