آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24163
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1391 10:46
تعداد بازدید : 850

ارایه خدمات الکترونیکی در گیلان به بخش خصوصی واگذار شد

استاندای گیلان، سرمایه گذاری و ارایه خدمات الکترونیکی این استان را به بخش خصوصی واگذار می کند.

فناوران- سهیل مظلوم مدیرعامل کنسرسیوم ایریانا بوم با اعلام این خبر گفت: توافقات اولیه برای امضای تفاهم‌نامه در خصوص ارایه خدمات الکترونیکی به شهروندان در سطح استان گیلان و با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی صورت گرفته و این تفاهم‌نامه روز چهارشنبه (فردا) به امضا خواهد رسید.
وی افزود: ‌این سرمایه‌گذاری به صورت BOT انجام می‌شود. به این معنی که تمامی هزینه‌های ارایه این خدمات از سوی بخش‌خصوصی تامین شده و این هزینه‌ها از قبل درآمدهای این خدمات در مدت مشخصی جبران می‌شود.
مظلوم با بیان اینکه تمامی سرویس‌های الکترونیکی با انجام این توافقامه قابل ارایه است گفت: برای آغاز ماجرا ارایه پنج سرویس الکترونیکی تجمیع قبوض، عوارض شهری، ارسال و دریافت مدارک دانشگاهی، آزمون الکترونیکی دانشگاه پیام نور گیلان و صدور پروانه‌ بهداشتی مسوولان فنی در سطح کارگاه‌های استان انجام خواهد شد.
وی در مورد میزان سرمایه‌گذاری ایریانا بوم گفت: فرض ما این است که زییرساخت‌های لازم در استان فراهم است و برای بحث‌های نرم‌افزاری کار در یک سال باید حدود 20 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شود.
وی با بیان اینکه این نخستین بار است که بخش‌خصوصی و دولت چنین توافقی انجام داده و خدمات الکترونیکی به صورت پایلوت در یک استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ارایه خواهد شد گفت: این توافق‌نامه می‌تواند مدلی برای استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور باشد که ارزش افزوده آن از صد چاه نفت نیز بیشتر خواهد بود. دکتر مجید متقی طلب رییس پارک علم و فناوری گیلان نیز در این مورد گفت: در سال 1389 ماموریت تدوین سند جامع فناوری اطلاعات در استان گیلان از سوی مهندس هاشم‌نیا معاون وقت برنامه‌ریزی استان و استاندار فعلی گیلان به پارک علم و فناوری این استان واگذار شد.
وی افزود: این سند را ما طی یک سال با همکاری یکی از شرکت‌های فعال این حوزه آماده کرده و به سازمان فناوری اطلاعات ارایه کردیم. این سازمان نیز این سند را بسیار پسندید و اعلام کرد جزو بهترین سندهایی است که در این حوزه تدوین شده است.
متقی طلب افزود: برای آغاز مراحل اجرایی این سند، جلسه‌ای با حضور استاندار و آقای حکیم‌جوادی برگزار و قرار شد با همکاری بخش‌خصوصی این سند اجرایی شود.
رییس پارک علم و فناوری گیلان گفت: آقای مطلوم و همکاران‌شان برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کردند تا همه این اتفاقات ظرف مدت یکی دو ماه روی دهد. اکنون کمیته فنی اجرای خدمات الکترونیکی به ریاست بنده تشکیل شده و با امضای تفاهم‌نامه میان سازمان فناوری اطلاعات، استانداری گیلان و کنسرسیوم ایریانا بوم، بخش اجرایی کار آغاز خواهد شد.
وی افزود: این توافقنامه کلی است و در دل آن قراردادهای بسیار زیادی با توجه به ظرفیت دو طرف قابل انعقاد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :