آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24161
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1391 10:42
تعداد بازدید : 565

مجلس اختلالات در اینترنت را بررسی می کند

رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس گفت: اختلال در دسترسی کاربران ایرانی به سایت هایی مانند یاهو و گوگل در دستور کار کمیته ارتباطات مجلس قرار گرفته است.

خبرگزاری مهر- رمضانعلی سبحانی‌فر، درخصوص اختلال در دسترسی کاربران ایرانی به برخی سایت‌های اینترنتی که از چند روز گذشته اتفاق افتاده است، گفت: بررسی دلایل بروز این مشکلات و سیاست‌های مد نظر در این زمینه در دستور کار کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس قرار گرفته است و ظرف دو روز آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی با بیان اینکه پیگیری‌ها نشان می‌دهد که مشکل به وجود آمده در دسترسی برخی کاربران به سایت‌های اینترنتی احتمالا به دلیل قطع استفاده از پورت‌های VPN غیرمجاز باشد، افزود: ظرف چند روز گذشته پورت‌های VPN غیرقانونی در کشور مسدود شده و براساس اعلام قبلی مسوولان، از این پس تنها VPNهای قانونی و ثبت‌نام شده، قابلیت استفاده خواهند داشت؛ در این راستا این احتمال وجود دارد که قطع ورودی VPNها مشکلات فنی در دسترسی کاربران به سایر سایت‌های اینترنتی به همراه داشته است که البته در این زمینه باید بررسی‌های بیشتری انجام شود.
سبحانی‌فر با درباره پیاده‌سازی سیاست‌های شورای‌عالی فضای مجازی در این زمینه و دستورالعمل‌های اجرایی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در این زمینه پاسخگو بوده و اطلاع‌رسانی لازم را برای بیش از 35 میلیون کاربر اینترنت ارایه دهد.
گفتنی است، دسترسی بالغ بر 30 میلیون کاربر ایرانی به سایت‌های پربازدیدی همچون گوگل و یاهو در چند روز گذشته با اختلالات بسیار همراه است و بسیاری از این کاربران امکان استفاده از موتور جست‌وجو و پست الکترونیکی خود را ندارند.
پیش از این نیز و در مهر ماه امسال نیز دسترسی به پست الکترونیکی جی‌میل به مدت یک هفته در ایران غیرممکن شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :