آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2415
تاریخ انتشار : 3 آبان 1390 11:18
تعداد بازدید : 591

كارشناس اجرايي پليس فتا:

بايد دامنه فيلترينگ محدود و اثربخشي آن افزايش داده شود

كارشناس و عضو كميته اجرايي فتا با بيان اينكه مي توان مانند كشور هايي كه دامنه فيلتر را محدود کرده و اثر بخشي آن را بالا برده اند، حركت كنيم، گفت: بايد ببينيم كه چگونه در كشور هاي ديگر فيلترينگ با نظام مندي قوي ارايه مي شود و محدود كردن آن براي كودكان از طريق خانواده صورت مي گيرد.

روابط عمومي پليس فتا- محمدمهدي كارگر افزود: امسال نيز پليس فتا توانسته با رويكرد اجتماعي وارد شود و هدف از حضور در نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال برقراري ارتباط مستقيم و بي‌واسطه با مردم بود. ما نيز معتقديم، برخي مواقع نياز است كه به‌عنوان پليس به مردم مشاوره و آموزش دهيم. همچنين سعي كرديم مسايل و مشكلات مردم در فضاي مجازي را تا حدي حل كنيم و به رفع آنها بپردازيم.
وي با اشاره به سوابق پيشين پليس فتا بيان كرد: احساس كرديم بايد به بيان برخي موضوعات و مسايلی همچون آسيب‌ها، تهديدها و جرايم براي مردم بپردازيم. برنامه‌ريزي‌هايي هم كه امسال انجام داديم از جمله آموزش از سوي استادان پليس است كه بيشتر نگاه‌شان به محتوا و آموزش در اين مسير بوده است.
اين كارشناس گفت: در غرفه فتا در نمايشگاه
رسانه‌های ديجيتال توانستيم با تدوين كلاس‌هاي آموزشي از طرفي ديگر به مردم نيز مشاوره دهيم و همچنين سعي كرديم با برنامه‌هاي آموزشي و مشاوره‌ كارشناسان، مردم دست پر از نمايشگاه بيرون بروند.
وي با اشاره به فعاليت‌هاي جانبي پليس فتا گفت: همچنين انيميشن‌هاي آموزشي در اين غرفه رونمايي و همراه با مكتوبات آنها به متقاضيان ارایه شد. اين محصولات سبب معرفي بيشتر پليس فتا به خانواده‌ها و پيگيري بيشتر آنها درباره جرايم رايانه‌اي فرزندان‌شان مي‌شود.
آموزش والدين در بحث جرايم رايانه‌اي
وي كنترل والدين در بحث جرايم رايانه‌اي را مهم دانست و گفت: امسال پليس فتا آموزش‌هايي را كه براي خانواده‌ها  ارایه می دهد با و موضوع فرهنگ كنترل والدين است كه پيش‌تر به آن توجه نشده بود.وي مهم‌ترين بحث كنترل والدين از اينترنت را نظارت از طريق نرم‌افزار، جانمايي كامپيوتر در خانه و مشاركت والدين و استفاده از اينترنت و كامپيوتر دانست.وي در ادامه گفت: هدف ما از كلاس‌هاي آموزشي اين است كه اين كنترل و اتفاقات از اينجا شروع شود و سازمان‌هاي متولي و فرهنگ‌ساز نيز همانند آموزش و پرورش، وزارت ارشاد و خود خانواده‌ها در اين موضوع دخالت كنند.وي با اشاره به وجود فاصله نسلي ميان والدين و فرزندان گفت: اين فاصله باعث شده كه والدين راجع به كاربري اينترنت و كامپيوتر اطلاعات كمتري داشته باشند و متاسفانه در سال‌هاي اخير مسيري ايجاد شده كه فرزندان در فضايي رها مي‌شوند كه شايد خودشان قدرت تشخيص و استفاده از برخي سايت‌ها و نرم‌افزار‌ها را ندارند و ما بايد اين مسایل را مطرح كنيم و به آنها بپردازيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :