آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24147
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1391 23:0
تعداد بازدید : 442

رییس کل بانک مرکزی خبر داد:

انصراف مردم از 100 هزار سکه پیش فروشی

رییس کل بانک مرکزی از انصراف خریداران 100 هزار سکه در روزهای اخیر در پی کاهش 50 هزار تومانی قیمت آن خبر داد.

ایسنا- محمود بهمنی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز مبادلات ارزی افزود: با اینکه قیمت سکه پیش فروش را پایین آوردیم اما همچنان استقبال از خرید آن کم است و این نشان می‌دهد قیمت سکه باید پایین‌تر از این باشد.
وی با اشاره به نوسانات قیمت سکه گفت: تمهیداتی اندیشیدیم که اگر کسی احساس کند از پیش خرید سکه متضرر می‌شود می‌تواند با انصراف پول خود را پس بگیرد همان‌گونه که پارسال در پی کاهش قیمت سکه این‌گونه شد و به‌جای سکه اوراق مشارکت دریافت کردند.
بهمنی با تاکید بر اینکه نرخ ارز کاهش خواهد یافت، تغییر مکان مرکز مبادلات ارزی را موجب وسعت کار این مرکز و در نتیجه کاهش قیمت ارز دانست.
وی گفت: پس از اجرای تمهیداتی که در پیش داریم حتما قیمت‌ها تعدیل می‌شود.
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه صادرکنندگان دو سوم ارز مورد نیاز واردات را تامین کردند، افزود: اگر همه ارز صادرکنندگان وارد مرکز مبادلات ارزی شود گام های بلندی را در راستای اقتصاد بدون نفت بر خواهیم داشت.
وی ابراز امیدواری کرد سال آینده ارز حاصل از صادرات بیش از ارز مورد نیاز واردات باشد.
بهمنی گفت: با افزایش تولیدات کشاورزی و دارویی و در نتیجه کاهش واردات این محصولات می‌توانیم صادرات را افزایش دهیم به نحوی که بدون نفت، تراز تجاری مثبت داشته باشیم.
مرکز مبادلات ارزی کشور امروز در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل بانک مرکزی از ساختمان وزارت صنعت واقع در میدان ولیعصر به ساختمان اصلی بانک مرکزی واقع در چهار راه استانبول منتقل
شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :