آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24134
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1391 22:36
تعداد بازدید : 639

جذاب ترین گجت های CeBIT2013

CeBIT به عنوان بزرگ ترین نمایشگاه فناوری مجموعه گجت های هیجان انگیز و جذابی از دستکشی که روی صفحه لمسی تلفن همراه کار می کند تا هلیکوپتر جاسوسی همراه کنترل از راه دور، را طی پنج روز عرضه کرده است.

 دستکش اسپیکردار
خبرگزاری مهر- یک شرکت فناوری چینی با نام وینرشاین دستکشی را برای دوستداران فناوری عرضه کرده که در روزهای سرد زمستانی بتوان بدون تحمل سرما از صفحه لمسی تلفن خود استفاده کرد.این دستکش دارای یک قطعه در انگشت شصت است که با اسپیکر در گوش متصل می‌شود و به کاربر این امکان را می‌دهد که با استفاده از اتصال بلوتوث بدون سرد شدن دست‌هایش تماس تلفنی برقرار کند.
 توپ گلف هوشمند
یک توپ گلف که کنترل آن از طریق تلفن هوشمند صورت می‌گیرد فناوری ارایه شده از سوی شرکت صنعتی وودون است. برای یادگیری و حرفه‌ای شدن در ورزش گلف نیازی به ثبت نام در باشگاه‌های گران‌قیمت نیست، تنها کافی است که یک اپلیکیشن روی تلفن هوشمند خود دانلود کرده و طوری گوشی خود را تکان دهید که گویی در یک باشگاه حضور دارید. توپ فاصله، سرعت و زاویه این حرکت شما را مورد بررسی قرار داده و مطابق آن حرکت می‌کند.
 دستگاه‌های جاسوسی وودون
وودون همچنین در این نمایشگاه از دستگاه‌های جاسوسی جدید خود که با کنترل از راه دور حرکت می‌کنند رونمایی کرده که می‌تواند در زمان واقعی عکس و یا ویدیو تهیه کند.
 قلم مترجم
همه گجت‌هایی که در این نمایشگاه عرضه شده اهداف چنین سطحی ندارند. برای مثال یک شرکت تایوانی فناوری یک قلم عرضه کرده که می‌تواند متن را بخواند و ترجمه کند، این ابزار موجب شگفتی بازدیدکنندگان نمایشگاه شده است.
این خودکار که اندکی بزرگ‌تر از خودکارهای معمول است متن را اسکن کرده و پیش از ارایه ترجمه آن را به یک تلفن هوشمند منتقل می‌کند و هنگام ترجمه می‌تواند متن را به بیش از 20 زبان ارایه کند.این قلم در زبان‌های آسیایی چون ژاپنی، چینی و کره‌ای تسلط دارد و قیمت آن حدود 130 یورو است.
 کارت تبریک ویدیویی
شرکت اسپرینگز مستقر در نیویورک که به سازنده کارت‌های ویدیو شهرت دارد، به کاربران خود این امکان را می‌دهد که ویدیوها و یا تصاویر را داخل یک کارت تبریک از طریق یو اس بی آپلود کنند تا بتوانند جنبه شخصی‌تری به کارت‌های تبریک تولد و یا سایر مناسبت‌ها بدهند.این کارت‌ها با قیمت 25 و 45 یورویی بسته به سایز صفحه نمایش ویدیو عرضه می‌شوند.
 ساعت Cookoo
ساعت Cookoo از سوی شرکت فناوری‌های بلوترک هنگ‌کنگ در نخستین روز نمایشگاه توجه شرکت‌کنندگان را به خود جلب کرد. این ساعت شبیه یک ساعت عادی کار می‌کند اما با تلفن هوشمند کاربر ارتباط دارد و هنگامی ‌که یک نامه الکترونیکی یا پیامک متنی می‌رسد، کاربر خود را مطلع می‌کند.ساعت Cookoo می‌تواند عکس بگیرد، آن را به تلفن همراه کاربر خود منتقل کند و به کاربر این امکان را بدهد که کنترل موسیقی را که از طریق تلفن هوشمند خود گوش می‌کند را بر عهده بگیرد.
این ساعت با قیمت 129 یورو عرضه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :