آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24130
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1391 22:27
تعداد بازدید : 396

پیش بینی رشد ۱۲درصدی تعرفه پستی در سال ۹۲

تعرفه پستی در سال ۹۰ حدود ۴۰درصد و در سال ۹۱ حدود ۳۰درصد افزایش یافت و اکنون نیز مدیرعامل پست برای سال ۹۲، رشد ۱۲درصدی را برای تعرفه پیش بینی می کند.

 خبرگزاری فارس- شرکت پست در دو سال گذشته دو بار افزایش تعرفه پستی را تجربه کرده است. نخستین بار در ابتدای سال 90 تعرفه‌های پستی با مجوز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با 40 درصد افزایش به میزان 40 درصد قیمت تمام شده سال 89 رسید و بار دوم در آذر ماه 91 با مجوز دوباره کمیسیون تنظیم مقررات تعرفه‌ها با 30 درصد افزایش به 70 درصد قیمت‌تمام شده سال 89 رسید.
به این ترتیب هم‌اکنون تعرفه‌های پستی کمتر از قیمت‌تمام شده و معادل 70 درصد قیمت تمام شده سال 89 است که با توجه به تغییر بسیار قیمت‌‌ها از سال 89 تاکنون، قیمت تمام شده 89 نیز با قیمت تمام شده 91 فاصله بسیاری دارد.
اکنون در آخرین روزهای سال 91، مطابق روال همیشگی، با بسته شدن صورت‌های مالی در 29 اسفند ماه، شرکت‌ها خود را برای حسابرسی یک سال فعالیت آماده می‌کنند.محمدحسن کرباسیان در پاسخ به این سوال که با توجه به گذشت یک سال کاری، پیشنهاد شرکت‌ پست برای افزایش تعرفه‌ها در سال 92 چه میزان است، گفت: پیشنهاد تعرفه سال 92 براساس صورت‌های حسابرسی شده سال 91 خواهد بود.
مدیرعامل شرکت پست افزود: احتمالا پیشنهاد تعرفه سال آینده همراه با اعداد و ارقام هزینه‌ها و درآمدها در اردیبهشت 92 به کمیسیون تنظیم مقررات ارسال می‌شود که کمیسیون در مورد تعرفه خدمات پایه سخت‌گیر و حساس‌تر از تعرفه خدمات ویژه و لوکس است.وی افزود: پیش‌بینی ما برای تعرفه‌های سال 92 رشد 12 تا 13 درصدی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :